Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Бразилия ще запази неутралитет в кризата около Украйна

15 коментара
Болсонаро

Бразилският президент Жаир Болсонаро отказа да осъди инвазията на Русия в Украйна, като посочи че страната му ще запази неутрална позиция, съобщи Ройтерс.

Болсонаро посочи на пресконференция, че вчера е говорил в продължение на два часа с руския президент Владимир Путин.

Бразилия ще остане неутрална по отношение на конфликта, каза той, като добави, че Русия и Украйна са "на практика братски държави".

Няма да заемаме страни, ще продължим да сме неутрални и да помагаме с каквото е възможно, каза Болсонаро, като добави, че голяма част от населението на Украйна говори руски език.

На въпрос на журналист дали би искал да осъди действията на Путин, Болсонаро посочи, че би искал да види как ще се разреши ситуацията преди да изрази мнение.

Той добави, че е против всякакви санкции, които може да имат негативни последици върху Бразилия.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

15 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. pepe
    #15
    Отговор на коментар #11

    Ами попитайте представителите на руската интелигенция - такива все още има, не са много /очевидно/, но ги има, и винаги ги е имало, въпреки вековните, почти постоянни, непрестанни, опити, да бъдат заличени напълно, попитайте ги - може ли някой да има тотална власт над теб, ако не му я дадеш?!

  2. Коментарът е изтрит заради нецензурни думи или обиди.
    #14
  3. mediaman
    #13

    "Фашисти от всички страни - подкрепяйте се!"

  4. Will Amorosian
    #12

    Ще има, защото в тази война ще победи коалицията на неутралните. Двата противоборстващи лагера, създадени от световното правителство ще се изтощят взаимно, което ще доведе до падане на самото правителство - същото, което с поразително единодушие отне легитимното място на Република Китай в ООН. В случай, че този автентичен, свободен Китай бъде унищожен, Индия ще се заеме с освобождението на Тибет.

  5. дреалист
    #11

    "Световно правителство", както и всякаква наднационална организация ... е международен форум за връзки и дипломация" ........... Дълбоко си се объркал. Никаква дипломация няма да има при СвПр. Ще има напълно безконтролна, анонимна, неизбираема, тотална власт.

  6. Will Amorosian
    #10

    Световното правителство е по-лошо от диктаторите, по причина, че неговата диктатура е тайна. Целта на световното правителство е да налага решения, които са незащитими в демократична среда. "Трябва да ограничим световното население, за да спасим планетата от екологична катастрофа", казват те. В съседна Колумбия вече ще избиват бебета до 24-та седмица. Наложиха варварщината си на едни от най-хуманните общества в света - католическите. Това не може да се търпи повече! Този свят ще бъде хуманизиран, дори ако трябва да се води война. Хуманизацията ще започне веднага след постигане на геополитически баланс. Тогава ще има и ново, явно световно правителство - една реформирана из основи ООН.

  7. Bлaдo
    #9

    това е като запазиш "неутралитет", докато в съседната стая изнасилват дъщеря ти. Странна кръстоска е тоя ... Жаир ...

  8. pepe
    #8
    Отговор на коментар #7

    Посочи ми един "световен монопол", който е наистина световен. А и това, за което ти вероятно говориш, е част от икономическата, а не от политическата сфера. Със сигурност не е част от демокрацията. Но всъщност най-тясно обвързване и сливане на политиката и икономическите монополи има именно в диктатурите, и най-малко - в демокрациите, където /поне в идеални условия/ решенията се вземат от мнозинството на населението, не от икономическите фигури или /дори/ от административните структури на държавата. Всички демократични държави имат антимонополно законодателство, което допълнително ограничава обхвата, въздействието и "тежестта" на монополите. Така че познай кой лъже. :)

  9. SILENCE
    #7

    Не лъжи! Световното правителство са международните монополи, чийто дневен ред "ручаме" всички всеки ден. Това е друга битка. КомунизЪмът е идеология на пещерата - най-низките инстинкти се борят да превземат благата, които са им недостъпни, ако се опитат сами да си ги създадат. Лозунгите им да си стоим в пещерата водят до периодични войни, които, предвид развитието на технологиите, стават все по-неуправляеми... С корпорациине се "бием" ежедневно, а диктаторите ни дърпат към световен "ред" който се постига с обединение на богати, все повече дикторстващи.

  10. pepe
    #6
    Отговор на коментар #5

    Защо диктаторите толкова държат на "националните държави" и толкова се стртахуват от "световно правителство"? Ами защото най-напред диктаторите стават такива, възползвайки се от някакъв "национален комплекс" /най-често страхов - основан на страх или страхове, комплекс/, характерен за населението на дадена територия, чиито териториален обхват определя и териториата на една "нация", и който е в контраст с други сходни комплекси на други околни територии /други "нации"/. Диктаторите могат успешно да

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.