Бразилия започна с победа над Северна Корея

10 коментара

Отборът на Бразилия започна участието си на Световното първенство с победа над Северна Корея с 2:1. Футболистите на треньора Дунга,  които са един от основните фаворити за спечелването на титлата,  поведоха с гол шедьовър на Майкон от много малък ъгъл в 55-та минута.  Елано удвои резултата в 72-та минута след много добър пас на Робиньо.

Корейците все пак успяха да върнат едно попаден минута преди края на с рещата Юн Нам се възползва от далечен пас и отбеляза за 2:1.

В другата среща от групата Кот д’Ивоар и Португалия не успяха да се победят.

Въпреки че за двата отбора играха голмайстори като Кристиано Роналдо и Дидие Дрогба, срещата завърши при нулево равенство.

Най-сериозното положение за гол бе в 11-ата минута, когато далечен шут на португалската звезда на Реал Мадрид Роналдо срещна дясната греда. Футболистите на Свен-Йоран Ериксон също пробваха два опасни удара от дистанция, но като цяло до края на полувремето двата отбора играха много предпазливо и липсваха голови положения.

През втората част време африканците бяха по-активни, но до сериозни голови положения не се стигна. В 65-ата минута в отбора на Кот д’Ивоар влезе голмайсторът на Челси Дрогба, който се контузи малко преди началото на първенството и до последния момент не се знаеше дали ще може да участва в срещата.

И Словакия започна с равенство първото си участие на Световно първенство, след като не успя да победи Нова Зеландия, въпреки че водеше до последната минута на мача.

Oтборът на словаците поведе срещу новозеландците в началото на второто полувреме. В 50-ата минута нападателят на Анкарагюджю - Роберт Витек - отбеляза с глава след пас на Станислав Шестак. Въпреки че останаха съмнения за засада, голът бе признат. В 79-та минута словаците имаха възможност да удвоят след добра контраатака, но Роберт Витек се забави и от съвсем близо не успя да преодолее вратаря на Нова Зеландия.

В последната минута на продължението, въпреки че отборът на Словакия контролираше играта, Уинстън Рийд успя да изравни. Отново попадението бе отбелязано с глава.

И двата отбора са сочени за аутсайдери в групата, в която влизат още Италия и Парагвай, които в понеделник завършиха 1:1.