България бе размазана и от Украйна

24 коментара

Българските футболни национали продължиха в петък вечерта печалната си серия със загуба с 0:3 от домакина на европейското първенство по футбол Украйна.

Йевхен Селин откри още в седмата минута за домакините. Ветеранът Андрий Шевченко увеличи аванса на украинците в 38-ата минута, а Андрий Ярмоленко направи крайния резултат класически в 82-ата минута.

В по-голямата част от двубоя на стадион ”Валери Лобановски" играта се водеше от домакините, а българите сякаш бяха само зрители на ставащото около тях.

Първият гол падна след центриране от ъглов удар, изпълнен от Олег Гусев. Топката бе отклонена с глава от Дмитро Чигрински, а след това Йевхен Селин отблизо откри резултата.

Последваха още няколко опасни положения пред българската врата, а в 23-ата минута гостите бяха много близко до изравняването, след като Иван Бандаловски удари греда след удар с глава.

Домакините увеличиха аванса си с хубав гол в 38-ата минута. Андрий Ярмоленко премина Иван Бандаловски, като го прехвърли. След това подаде на Олег Гусев, той стреля, но Николай Михайлов отби удара. Топката обаче попадна в Андрий Шевченко, който увеличи на 2:0.

На почивката и в началото на второто полувреме селекционерът на българския национален отбор Михаил Мадански направи пет смени, но отново украинците доминираха.

Така в 82-ата минута украинците стигнаха и до трето попадение. Светкавична тяхна контраатака завърши с точен пас на Коноплянка към Ярмоленко, който на празна врата довърши българските национали.