България е на четвъртфинал на Евроволей 2017 срещу Сърбия

Снимка: Sportal.bg

Националният отбор на България по волейбол се класира на четвъртфиналите на Европейското първенство в Полша след обрат срещу Финландия с 3:1 гейма (23:25, 25:21, 25:11, 25:12) в плейофната среща в зала “Таурон Арена” в Краков.

Играчите на Пламен Константинов загубиха първата част, отстъпвайки точки след 9 начални удара. Националите все пак взеха втория гейм с 25:21. В следващите два българите тотално надиграха съперниците си за 25:11 в третата част и 25:12 в четвъртата.

Така момчетата на Пламен Константинов достигнаха следващата фаза на Евроволей 2017, и в четвъртък вечер ще се изправят срещу Сърбия от 21.30 часа.

Цветан Соколов стана най-резултатен за успеха на България с 21 точки (1 ас, 67% ефективност в атака). Николай Николов (2 аса, 3 блока, 59% ефективност в атака) и Тодор Скримов (3 аса, 46% ефективност в атака, 13% перфектно и 73% позитивно посрещане) добавиха по 15 точки. Оли-Пека Ойвансиву бе най-резултатен за Финландия с 11 точки.

Сензациите в осминафиналните плейофи бяха загубите на домакина Полша и действащият европейски шампион Франция.

Поляците, които преди три години у дома станаха световни шампиони, загубиха с 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) от Словения. А Франция падна с 1:3 (21:25, 25:21, 21:25, 20:25) от Чехия.