България победи Бразилия на волейбол за първи път от 10 години

Българските волейболисти победиха олимпийския шампион Бразилия с 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:19) и записаха първата си победа от 10 години насам срещу този неудобен съперник. Мачът във Варна бе част от турнира за Световната лига и продължи 1 час и 40 минути.

Мачът започна точка за точка, но в края на гейма българите успяха да вземат крехка преднина и да я задържат със стабилна игра на сервис – 25:22.

Вторият гейм в началото бе доминиран от бразилците, които поведоха с 5:1. Последва серия на българите, които спечелиха три точки преднина до второто техническо прекъсване – 16:13. Силните изяви на сервис от домакините продължиха и геймът беше затворен с 25:19.

Третият гейм бе за Бразилия, които засилиха агресията и рискуваха много повече в атака. Въпреки това България се държа достойно и се получи оспорвана част, която в крайна сметка бе спечелена от гостите с 25:23.

България показа израстването си в четвъртия гейм. Ключов отново бе добрият сервис, който донесе победата с 25:19. Волейболните национали се намират на шесто място в класирането в лигата с 3 победи и 3 загуби. Следващият турнир от Световната лига е между 16 и 18 юни в Аржентина.