Тежка катастрофа затвори пътя Русе - Бяла, в района на разклона за село Екзарх Йосиф. Това съобщи регионалният говорител на МВР в крайдунавския град Даниела Малчева. Сред жертвите има и дете, уточнява бТВ.
Сигнал за инцидента е подаден в 9:45 часа. По първоначална информация са се ударили тир и микробус с украинска регистрация. Четирима души са загинали, има и ранени. В микробуса е имало деветима души.
При жестокия удар са починали дядото и бабата, майката и едно от двете деца. Останалите двама пътници и шофьорът на камиона са откарани в болница.
На място са екипи на полицията, на противопожарната служба и на Спешна помощ, съобщава кореспондентът на БТА в Русе Мартин Пенев.
Участъкът е затворен за движение. Въведен е обходен маршрут през Две могили – Иваново – Божичен – Басарбово – Русе.
По-късно стана ясно, че не са установени нарушения, свързани с изправността на камиона, участвал в катастрофата по пътя Русе - Бяла, сочи проверката на Областния отдел на „Автомобилна администрация“ Русе.
Няма нарушения и с времената за управление и почивка на шофьора, участвал в тежката катастрофа.
Информацията от тахографа за скоростта на движение на превозното средство в момента на катастрофата ще бъде предоставена на разследващите органи.
Шофьорът притежава категория С+Е от 2004 г., валидна карта за квалификация до 11 май 2032 г. и валидно удостоверение за психологическа годност.
Камионът е сравнително нов, експлоатира се от около една година и към момента на инцидента е пътувал без товар в посока Бяла.
Ключови думи
Свободата има цена
Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.
Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.
1 коментар
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Ммм, на прав път, не знам.