Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Две учителки от карнобатско село са с най-много уроци в "Дигитална раница"

4 коментара
Стоянка Митева и Гергана Колева - учителките с най-много уроци в "Дигитална раница" Сн. МОН

Двете учителки, които са разработили и публикували най-много уроци в платформата "Дигитална раница", преподават на един клас в Основно училище "Христо Ботев“ в село Екзарх Антимово, община Карнобат. Това съобщи пресцентърът на Министерството на образованието и науката (МОН).

Стоянка Митева, класен ръководител на учениците от втори клас в училището, има одобрени и публикувани за национално ползване в платформата 41 дигитални урока по български език и литература, математика и родинознание - най-много от преподавателите по всички предмети в страната.

Толкова урока е подготвила и колежката ѝ Гергана Колева, която води занималнята на същия клас.

Двете учителки не се конкурират, а си взаимодействат и се допълват, за да могат децата да усвоят максимално добре учебния материал, посочват от МОН.

"Самата платформа дава възможност уроците да бъдат използвани по много различни начини. Ако един урок бъде представен пред учениците в сутрешните часове за нови знания, след това част от него, заедно с упражненията, може да се използва за затвърждаване на наученото. В случай, че учениците са пропуснали нещо от новия материал, с помощта на дигиталните уроци, които сме подготвили, ние го затвърждаваме и по този начин получаваме обратна връзка", споделят двете учителки.

Те проявяват интерес към "Дигитална раница" през пролетта на тази година, когато им е представена платформата.

"Искахме да предоставим на нашите ученици нещо ново – интерактивно, дигитално съдържание, което да приложим през тази учебна година, за да привлечем още повече тяхното внимание и интерес", разказват Митева и Колева.

Според тях учениците са изключително развълнувани от нововъведението. Те се включват с голямо желание, работят в упражненията и са много активни, казва Гергана Колева.

Постепенно и други преподаватели в училището проявяват интерес към платформата "Дигитална раница" и възможностите, които дава.

За създаването на дигитални уроци учителите по всички предмети в цялата страна разполагат с огромен набор от електронни образователни ресурси - презентации, 3D модели, анимации, видео, отбелязват от МОН.

Преподавателите могат да предоставят разработените от тях уроци за свободно ползване в "Дигитална раница". Ако бъдат одобрени и публикувани в платформата, авторите имат право на заплащане в размер на 179 лева за всеки урок, припомнят от ведомството.

Платформата "Дигитална раница" се реализира по европейски проект "Образование за утрешния ден", който се финансиран от оперативна програма "Наука и образование за интелигентен растеж".

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

4 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. ImBlack
    #4

    "Дигиталната раница" на дъщеря ми 3 дни от седмицата е 8кг. , а тя тежи 26 и трябва да я качва и сваля 4 етажа. Всеки учител иска учебник, помагало, тетрадка(дори на предмети в чиито учебници няма задачи за учениците) и като поставих въпроса за тежестта и "дигиталната раница" отговорът беше, че щели да го обсъдят, че малки им били платната на екраните. Истинската причина е, че повечето учители са МА'РДИ, подчинени на закостенели, авторитарни директори!

  2. Бугараш
    #3

    Дигитализацията е бъдещето! Преди 100 години образованието в България е нямало нищо общо с днешното образование, след 100 години образованието няма да има нищо общо с днешното! Земята се върти, светът се развива, трябва да се развиваме и ние и да използваме иновациите максимално!

  3. Rumen Pasev
    #2

    Ей на такива "селянки" свалям шапка! Баща ми беше агроном, разпределен в едно добуджанско село и там беше първата ми учителка Анка Митева, почти същото име като Стоянка Митева. На много други учители съм забравил имената, но това - никога. И неслучайно.

  4. Doide-mi-do-gusha
    #1

    Браво на тези млади хора! Съвременни будители - истински, искрени, земни.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.