Германия с трета победа на Мондиала

70 коментара

Германия постигна трета поредна победа от финалите на Световното първенство този път с 3:0 срещу Еквадор в директния сблъсък за първото място в мач от група “А”. Два гола за Бундестима вкара нападателят Мирослав Клозе, с които той излезе начело в класирането за най-резултатен играч на турнира с 4 попадения.

Първият гол в мача падна още в 4-та минута, в която именно Клозе се оказа на точното място при едно меле пред вратата на Еквадор и отбеляза.  В 44-тата минута пак той се възползва от грешка на защитника Еспиноса и вратаря Мора и покачи на 2:0.

През второто полувреме Германия продължи да бъде по-добрият отбор на терена и логично още в 57-та минута резултатът стана класически – 3:0. Попадението бе записано на сметката на Лукас Подолски, който завърши бърза контраатака на своя отбор.

В двубоят без значение в същата група Полша победи с 2:1 Коста Рика и частично се реваншира за двете загуби на старта. Срещата обаче започна по-добре за Коста Рика, след като Роналд Гомес изведе тима си напред в 24-тата минута от пряк свободен удар. В 32-та минута Бартош Босацки изравни след разбъркване в наказателното поле на костариканците.

През второто полувреме поляците заиграха по-добре. Така се стигна до 66-та минута, в която Бартош Босацки подари победата за отбора си.

В крайното класиране в група “А” Германия се класира на първо място с 9 т., втори остана отборът на Еквадор с 6 т., трети останаха Полша с 3 т. и на последно място е Коста Рика без спечелена точка.