Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Гражданите на ЕС ще могат да се заселват във Великобритания по време на преходния период

4 коментара
Гражданите на Европейския съюз ще могат свободно да се установяват във Великобритания в продължение на около две години, след като през 2019 г. страната напусне съюза. Това заяви  британският министър за Брекзит Дейвид Дейвис, цитиран от Асошиейтед прес.
 
Дейвис отбеляза, че по време на преходния период Великобритания "до голяма степен" ще спазва регулациите на ЕС. Това означава, че свободата на движение ще се запази, макар че гражданите на ЕС ще трябва да се регистрират пред британските власти, отбелязва АП.
 
Пред парламентарната комисия за Брекзита министърът каза, че 3 милиона европейски граждани, живеещи във Великобритания, ще могат да продължат да живеят по досегашния начин и след Брекзита.
 
Дейвис заяви, че очаква Великобритания и ЕС да финализират условията на преходния период до края на март и да утвърдят сделката за бъдещите отношения преди напускането на Обединеното кралство през март 2019 г. 
 
Великобритания няма да се опитва да хармонизира регулациите си с европейските след напускането на блока, а ще се стреми към "равностойност на резултатите" в някои области, отбеляза Дейвис, цитиран от Ройтерс.
 
Несъмнено има стремеж сред някои страни на континента и в Комисията да се направи опит да се изтъргува регулаторната свобода срещу достъп до пазара, каза министърът. 
 
Стратегията ни в това отношение е да заявим, че ще се стремим към равностойни резултати в някои области, а не към хармонизация, защото иначе можем просто да си останем в съюза, добави той.
 
Великобритания няма да бъде "васална държава" на ЕС по време на прехода, заяви Дейвис в отговор на запитване от парламентарист дали Обединеното кралство няма да остане в подчинена позиция, при положение, че след излизането си от съюза временно ще остане под юрисдикцията на Европейския съд.
подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

4 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. e-mil
    #4
  2. trezwomislesht
    #3
  3. e-mil
    #2

    Англичаните не са развивали обратно мислене. Наследяват го от римляните. Ние сме обратните - движението отдясно се появява по-късно. Последните европейски държави, които минават на дясно движение го правят чак през 30-те години на 20 век.

    Английските мерки също са по-стари от нашите. Дванадесетичната система, която ползват е пряко свързана с шестедесетичната използвана още от шумерите (12=1/5 от 60). И се заблуждаваш, че се използват само там. Английските мерки са естествени - свързани са с мерките

  4. анита хегерланд
    #1

    "Равностойност на резултатите", ако не е "танто за кукуригу", то поне е ще е нещо различно, като лявото движение на автомобилите и английските мерки, които още се употребяват там?! "Континентът /Европа/ се движи в неправилната страна."-това е тяхното мислене и то не се е променило особено. Само историците могат да обяснят този феномен: кога англичаните развиха обратното мислене и защо го налагат на света?

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.