Григор Димитров е на четвъртфинал на турнира в Индиън Уелс

Григор Димитров се класира за четвъртфинала на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс с награден фонд 8.58 милиона долара.

Българинът отстрани американския гигант Джон Иснър с 6:3 и 7:6(6) след час и половина игра.

С този успех Димитров изравни баланса си срещу Иснър и вече има две победи и две загуби в мачовете си с него.

Първата ни ракета напомни за най-добрите си дни, като направи 8 аса в мача - само с четири по-малко от съперника, който е известен най-вече с бомбения си начален удар.

Освен това Димитров записа 71% успешен първи сервис срещу 68% за Иснър.

Следващият съперник на Димитров ще бъде руският тенисист Андрей Рубльов. Седмият в световната ранглиста победи Хуберт Хуркач със 7:6, 6:4.

Рафаел Надал също се класира за четвъртфиналите, след като отстрани американица Райли Опелка със 7:6(3) и 7:6(5).