Григор Димитров е на полуфинал на "Мастърс" в Париж

3 коментара
Сн. ЕПА/БГНЕС

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втори път в кариерата си за полуфиналите на турнира на твърда настилка от серите "Мастърс" в Париж с награден фонд 5,8 милиона евро.

Димитров се наложи над поставения под номер 11 Хуберт Хуркач (Полша) с 6:1, 4:6, 6:4 за 99 минути и след 40-ата си победа за сезона той отново е сред най-добрите четири на турнира във френската столица след 2019 година, предава БТА.

32-годишният хасковлия заработи 266530 евро и 360 точки за световната ранглиста, в която заема 17-ото място, но с успеха днес си гарантира изкачване до 15-ата позиция.

Димитров пое контрола върху мача с ранен пробив, а до края на първия сет доминираше и даде само гейм на съперника.

Във втората част, обаче, Хуркач започна да намира най-силното си оръжие - сервиса. Полякът не даде много шансове на хасковлията при собственото си подаване, а в десетия гейм успя да реализира първия си пробив, за да изравни резултата.

Решителният трети сет също продължи равностойно, но в седмия гейм Димитров успя отново да пробие и това се оказа ключово, за да запише четвърта победа в четири мача срещу Хуркач и да достигне до втори пореден полуфинал в сериите "Мастърс" след Шанхай в средата на миналия месец и общо девети в кариерата си.

"Изиграх много добър първи сет, след което той започна да вкарва сервисите си и стана доста по-трудно. Знаех какво да очаквам срещу него, но не знаех дали ще успея да направя пробив. Във втория сет се опитах да изчакам своите шансове, да се опитам да направя нещо при неговото подаване, но не се получи, а в края той ме проби и изравни резултата. Радвам се, че в третия сет отново успях да стигна до пробив, а с това и до победата. Уверен съм, чувствам се добре и това е много важно, за да мога да се представям на такова ниво. Мисля, че дори мога да играя още по-добре", коментира Димитров, който допусна само 12 непредизвикани грешки в двубоя.

За място на финала хасковлията ще играе срещу победителя от мача между номер 7 Стефанос Циципас (Гърция) и шампиона през 2018 година Карен Хачанов (Русия), 16-и поставен.

Хуркач, който завърши с 19 аса, беше в отлична форма напоследък, като днес допусна едва трета загуба в последните си 16 мача. Полякът достигна до финал в два от предишните три турнира, в които участва. Той спечели втората си титла за сезона на "Мастърса" в Шанхай на 15 октомври, а миналата неделя загуби мача за титлата в Базел. Преди това в края на февруари Хуркач взе и трофея в Марсилия.