Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира в Лос Кабос

Григор Димитров не успя да преодолее втория кръг на турнира в Лос Кабос в Мексико.

Той отстъпи пред аржентинеца Гуидо Пея с 4:6, 2:6 след 74 минути игра.

Тенис турнирът в Лос Кабос е от серията АТP 250 с награден фонд 762 455 долара.

Мачът не се разви добре за Григор Димитров. Той беше пробит още в първия гейм, но успя да върне брейка и изравни за 2:2. След това спечели подаването си и за първи път от началото на срещата поведе в резултата с 3:2. Това не продължи дълго, тъй като още в следващия си сервис гейм българинът допусна нов пробив за 3:4, а това сякаш наклони везните в полза на аржентинеца. До края на първия сет двамата тенисисти взимаха своите подавания, но Пея запази аванса си в резултата и поведе в мача.

Във втория сет аржентинецът поведе бързо с 5:0 гейма, след като Григор Димитров допусна три поредни пробива в подаването си. Силите на българина стигнаха за един пробив и един сервис гейм и така той отстъпи с 2:6, с което загуби и мача.

Следващият съперник на Гуидо Пея, който е поставен под номер две в основната схема, ще бъде кореецът Воо Квон Соон. Той отстрани в три сета Хуан Лондеро (Аржентина).