Григор Димитров победи Теренс Атман и се отправи към осминафинала в Рим

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на клей в Рим с награден фонд от 9.09 милиона евро. Първата ракета на България победи със 7:6 (3), 6:3 квалификанта Теренс Атман (Франция).

Хасковлията поведе с пробив и 2:1 в първия сет, но допусна изравняване до 3:3. Стигна се до тайбрек, в който Димитров поведе с 5:2 и приключи частта при 7:3, посочва БТА.
В самото начало на двубоя, игран при ветровито време, най-добрият български тенисист падна и след това изпитваше болки в глезена, но това не му попречи да постигне краен успех в мача.

Българинът, който след четири дни ще празнува 33-тия си рожден ден, спечели подаването на французина за 4:2 във втория сет. След това успя да приключи двубоя при собствен начален удар от третата си възможност за час и 43 минути на корта.
В четвъртия кръг в италианската столица поставеният под номер осем в схемата Григор Димитров ще се изправи американеца Тейлър Фриц.

"Много труден мач, но днес беше битка. Много трудни условия. За жалост стъпих накриво и ми трябваха няколко гейма, за да успокоя играта. Трябваше да бъда солиден и да не допускам грешки. С всеки изминал мач става все по-трудно, длъжен съм да вдигна нивото", каза Димитров на корта след победата срещу Атман, цитиран от БТА.

Следващият му съперник Фриц се намира на 13-то място в световната ранглиста. Той надви сънародника си Себастиан Корда с по един пробив във всеки от сетовете и приключи двубоя при шестата си възможност след 72 минути на корта.

Най-добрият български тенисист има една победа в общо два двубоя срещу 26-годишния Фриц.

Срещата между Григор Димитров и американеца ще се проведе във вторник.