Григор Димитров преодоля Иво Карлович в Мадрид и се изправя срещу Доминик Тийм

Сн. БГНЕС

Григор Димитров победи хърватина Иво Карлович (22-ри в световната ранглиста) във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с 6:3, 7:5 и така се класира за осминафиналите, където ще се срещне с осмия в света австриец Доминик Тийм.

Във втори пореден мач (след победата в първия кръг срещу Филип Колшрайбер от Германия) българинът показа, че възвръща формата си от началото на годината, когато постигна серия победи, взе две титли – в Бризбейн и София – и стигна до полуфинала на откритото първенство на Австралия.

Пред многобройна българска публика Димитров показа стабилна, технична и на моменти красива игра срещу прочутия с изключително силните си начални удари 211-сантиметров хърватин.

Мачът, продължил 76 минути, започна с три бързи точки за Карлович при подаване на българина, който обаче бързо се съвзе и с 5 поредни точки спечели първия гейм. Още в следващия постигна пробив, след което го затвърди за 3:0.

В петия гейм Карлович отново имаше две поредни възможности за пробив, но Димитров отново се справи със завидно хладнокръвие. Хладнокръвието и силния сервис бе част от играта му в целия мач, което му позволи да надделее във всички ключови моменти.

След размяна на геймове и пропусната възможност за пробив при 5:2, Димитров затвори сета с гейм на нула при свое подаване.

Във вторият сет двамата печелеха сервис геймовете си до 5:5, без почти никакви възможности за пробив. В 11-тия гейм обаче Димитров с много точни и технични ретури поведе с 0:40 и при третата възможност стигна до пробив. После отново с гейм на нула спечели и втория сет.

Мачът на 12-тия в ранглистата и в схемата на турнира българин срещу 8-мия и в двете подреждания Доминик Тийм започва тази вечер (четвъртък) след 18 часа българско време.

Досега двамата са се срещали два пъти на твърди кортове при разменени победи. Най-напред миналата година в Акапулко спечели австриецът със 7:5, 6:2. В началото на тази година пък в Бризбейн спечели Димитров - 6:3, 4:6, 6:3.

Победителят от днешният им сблъсък ще срещне на четвъртфинала победителя от мача между номер 1 в световната ранглиста Анди Мъри и хърватина Борна Чорич.