Григор Димитров – Роджър Федерер в третия кръг на “Аустрелиън оупън“

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров преодоля втория кръг на Откритото първенство на Австралия, а в следващия кръг ще се изправи срещу легендата Роджър Федерер. Във вторник българинът имаше по-труден мач от очакванията срещу аржентинския квалификант Марко Трунхелити, но измъкна победата с 6:3, 4:6, 6:2, 7:5 и си гарантира мача срещу 4-кратния шампион в Мелбърн.

Преди това Федерер победи в три сета Александър Долгополов – 6:3, 7:5, 6:1. Григор Димитров има 4 загуби от 4 мача с Федерер, но при последната им среща преди седмица българинът успя за първи път да му вземе сет.

В мача срещу аржентинеца Трунхелити Григор Димитров записа 43 уинъра и 40 непредизвикани грешки. Българинът направи 11 аса, но допусна и 4 двойни грешки.

Нашият тенисист започна уверено мача и проби първото подаване на съперника си. При 5:3 Димитров сервираше за сета и за първи път от началото на срещата имаше трудности на собствен сервис. Българинът дори трябваше да спасява точка за пробив, която Трунхелити си спечели с невероятна защита и изключителен прехвърлящ удар. Димитров все пак запази спокойствие, отрази точката за пробив и удържа подаването си - 6:3.

Вторият сет започна много лошо за Димитров, който загуби откриващото си подаване на нула.Последва стабилизиране на играта му и върнат пробив за 3:3 гейма. Това обаче не доведе до някаква качествена промяна, защото българинът допусна още един пробив и квалификантът от Аржентина се добра до сета - 6:4 за Трунхелити.

В третия сет Григор Димитров игра по-добре. Той постигна два пробива и сравнително лесно поведе с 2:1 сета.

В четвъртия сет играта вървеше равностойно до 5:5. В 11 гейм в сета Трунхелити показа колебания при своя сервис и българинът дръпна с 30:0. Аржентинецът се окопити и сепечели три поредни разигравания за 40:30. Последва точка на Димитров за равенство. Малко след това българинът се добра до брейкпойнт, който успя да реализира с чудесен минаващ удар - 6:5. Последният гейм в мача бе затворен сравнително лесно от Григор Димитров.