Григор Димитров се класира за втория кръг на Мастърс-а в Монте Карло

Григор Димитров, Сн. ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло.

В първия си мач на клей за сезона българинът надигра младия американец Бен Шелтън с 6:1, 3:6, 6:3 за два часа и 12 минути игра.

Срещата с 20-годишния Шелтън се оказа доста трудна за Димитров, въпреки отличното начало на първата ракета на България.

В откриващия сет бившият номер 3 в световната ранглиста бе пълновластен господар на корта. Той реализира два пробива от три възможности, като взе пет последователни гейма, за да го спечели с 6:1.

Във втория сет обаче Шелтън намали непредизвиканите грешки и заигра с по-голяма увереност. Американецът, който е 39-и в световната ранглиста, получи и първата си точка за пробив в осмия гейм и веднага успя да я реализира, за да поведе с 5:3 гейма.

Особено тежък и за двамата тенисисти се оказа деветият гейм на втория сет. Той продължи близо 20 минути, като в него Димитров пропусна пет брейкбола, а Шелтън успя да спечели сета от четвъртата си възможност.

Загубеният втори сет обаче не повлия негативно на 31-годишния българин. Димитров отново се върна към играта си от първия сет, създаде си множество възможности за пробив и реализира една от тях, за да поведе с 3:1 гейма. Това му бе и напълно достатъчно, за да спечели мача, взимайки останалите геймове при свой сервис.

Във втория кръг съперник на Димитров ще бъде чехът Иржи Лехечка, който спечели с 6:1, 7:5 срещу финландеца Емил Руусувуори за час и 32 минути игра.

За класирането си за втория кръг българинът ще вземе 45 точки за световната ранглиста и 41 700 евро от общия награден фонд от 5,7 милиона евро.