И останалите ни два отбора се провалиха в Европа

ЦСКА падна с 0:2 на Стяуа, Литекс загуби в Ловеч от Динамо (Киев)

0 коментара

След Левски и софийския Локомотив и останалите два български отбора в европейските турнири се провалиха. След загубите им в четвъртък вечер отпадането им от Лига Европа изглежда само въпрос на една седмица – до реваншите на 25 август.

Румънският "Стяуа" победи ЦСКА с 2:0 като домакин. Тимът от Букурещ откри резултата в 16-ата минута чрез Галамац. До края на полувремето румънците пропуснаха редица други възможности, а и вратарят М'Боли бе причина резултатът да не набъбне във вреда на българите.

През второто полувреме играта на ЦСКА се подобри и в две-три ситуации те бяха близо до гола. В 77-та минута обаче българската защита отново сгреши и Леандру Тату вкара за 2:0.

За да не отпадне, в реваншът ЦСКА трябва да вкара три "чисти" гола, което изглежда трудно постижимо.

Преди това Динамо (Киев) победи с 2:1 шампиона Литекс на стадиона му в Ловеч.

Динамо поведе в 7-та минута с тгол на Нинкович от дузпа за нарушение в наказателното поле на вратаря Винисиус Баривиера.

Шест минути по-късно Христо Янев изравни с красим удар от границата на наказателното поле. Голът стимулира ловчанлии и до края на полувремето те имаха удобни възможности да поведат, но ги пропуснаха.

Двата отбора имаха шансове за гол и през второто полувреме, но от един от тях успяха да се възползват само украинците – 2:1 след красива комбинация в наказателното поле и гол на Браун в 77-та минута.

Авансът на Динамо с два гола на чужд терен също изглежда много трудно преодолим при гостуването на Литекс в Киев на 25 август.

И този футболен ден не мина без инцидент с български запалянковци. От МВР съобщиха, че двадесет и две годишният привърженик на ЦСКА М.А. бил арестуван на автомагистрала "Хемус", след като в района на тунел "Топли дол" счупил задното стъкло на патрулен автомобил на ОДМВР-София.

Патрулът на магистрална полиция извършвал рутинна полицейска дейност, когато наблизо аварирал автобус "Сетра" с кюстендилска регистрация, возещ привърженици на ЦСКА към Румъния за мача със "Стяуа".

От автобуса слезли група младежи в явно нетрезво състояние и започнали да крещят и да се движат по пътното платно, с което създали предпоставки за пътни инциденти.

Полицаите реагирали веднага, което вбесило един от мъжете. Той се затичал, преминал през трите пътни платна и с парче от бетонна плоча счупил задното стъкло и изкривил багажника на полицейския автомобил.