Испания прегази Украйна с 4:0

29 коментара

Испания записа най-убедителната победа досега по време на финалите на Световното първенство в Германия, след като се наложи с 4:0 над съперниците си от Украйна в мач от група “H”.

Първият гол в срещата падна още в 13-тата минута, след като футболистът на Ливърпул Шаби Алонсо се разписа с глава след центриране от корнер. Само 4 минути по-късно при изпълнен пряк свободен удар от Давид Вия топката се удари в стената, излъга украинския вратар Шовковски и се спря в мрежата зад гърба му.

Още в началото на второто полувреме швейцарският рефер Масимо Бусака обезсмисли мача след като отсъди дузпа за испанците, виждайки нарушение на  украинския защитник Владислав Васчук, който бе и изгонен. Наказателният удар бе реализиран от Давид Вия и резултатът стана класически. Въпреки че остана с 10 души на терена, Украйна направи няколко добри атаки, но пропуски допуснаха Воронин и Ребров.

В 81-та минута звездата на Атлетико (М) Фернандо Торес с прекрасно воле направи резултата 4:0 за Испания.