Италия и Украйна ще се срещнат на четвъртфиналите

278 коментара

Италия трудно победи с 1:0 приятната изненада на първенството Австралия и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство. В другият мач от понеделник Украйна надделя над Швейцария след изпълнение на дузпи. Двата тима ще се срещнат в пряк двубой, който ще определи един от четирите полуфиналисти.

Италия стигна до победата изключително трудно след като главният съдия Луис Канталехо даде спорна дузпа за нарушение срещу Фабио Гросо. Още в 50-ата минута реферът даде и пресилен червен картон на Марко Матераци.

През по-голямата част от мача “скуадра адзура” игра предпазливо и скучно. Първото положение за тях бе създадено от Лука Тони едва в средата на първото полувреме след като нападателят на “Фиорентина” успя да се освободи от защитник, стреля, но вратарят Шварцер спаси. За Австралия добри шансове пропиляха Видука и Чипърфийлд.

Втората част започна с натиск на Италия, но вместо да стигнат до гол, те останаха с 10 души на терена след като съдията даде червен картон на Марко Матераци за фаул срещу Марко Брешано. До последната минута австралийците опитаха всичко, за да преодолеят Буфон, но това не им се отдаде. Така се стигна и до даденото от съдията продължение, в което Гросо навлезе в наказателното поле, успя да прокара топката покрай Лукас Нийл и след това се спъна в него. Това бе достатъчно за Канталехо да покаже бялата точка, от която Франческо Тоти не сгреши и прати тима си напред.

Отборът на Украйна се класира за четвъртфиналите като победи с 3:0 след изпълнение на дузпи Швейцария. През първите 45 минути двата тима имаха значително повече положения като Андрий Шевченко и Александър Фрей удариха по един път гредите на противниковата врата. През второто полувреме съперниците избраха да се надлъгват в центъра на терена, което измъчи до крайност повечето зрители.

Така логично се достигна до продължения, в които също толкова логично нищо не се случи. При изпълнението на дузпи за Украйна вкараха Ребров, Гусев и Милевски, а изпусна капитанът Шевченко. За Швейцария шансовете пропиляха Щрелер, Барнета и Кабаняс. С тази победа Украйна записа най-големия си успех на ниво представителен тим, след като още при дебюта си на Световно първенство успяха да достигнат до 1/4 финалите.