Ивет Лалова седма във финала на 100 метра

С отлично бягане Ваня Стамболова на полуфинал на 400 с препятствия

Най-добрата българска, а в момента и европейска спринтьорка Ивет Лалова се класира седма на 100 метра с резултат 11.27 сек. на Световното първенство по лека атлетика в корейския град Даегу. Самото ѝ класиране за финала в изключително силната конкуренция на лекоатлетки от САЩ, Ямайка и Карибите е голям успех.

Шампионската титла с 10.90 секунди спечели американката Кармелита Джетър, със сребърен медал е Вероника Кембъл-Браун (10.97 сек.) от Ямайка, а с бронз – Кели-Ан Баптист от Тринидад (10.98 сек.). Четвъртата Шели-Ан Фрейзър-Прайс също слезе под 11-те секунди.

Финалното бягане на Лалова е по-слабо от предишните на първенството. В сериите тя даде най-добро време от всички участници, в полуфинала финишира за 11.23 сек., а на финала - за 11.27 сек.

Рано сутринта в понеделник с отлично бягане българката Ваня Стамболово се класира за полуфиналите на 400 м с препятствия. Сребърната медалистка от европейското в Барселона миналата година победи с голяма разлика съперничките си в своята серия с време 55.29 сек.

В последните метри дори си позволи да намали силно темпото си, за да съхрани сили за следващите бягания.

Полуфиналите в дисциплината са във вторник в 13 часа българско време.