Изненадващо равенство на Италия срещу Нова Зеландия, Парагвай победи Словакия

7 коментара

Отборът на Италия изненадващо не успя да победи Нова Зеландия и мачът завърши  с равенство 1:1. Така класирането на Италия за фазата на директните елиминации е под въпрос. Това е вече второ равенство за тима на Марчело Липи, след като в първата среща на Мондиала завърши 1:1 срещу Парагвай.

Смятаният за най-големият аутсайдер на първенството тим на Нова Зеландия поведе с гол на Шейн Шмелц още в седмата минута след грешка на Фабио Канаваро. В 29-та минута обаче Виченцо Якуинта изравни от дузпа, дадена за задържане на Де Роси. Въпреки натиска на италианците те не успяха да стигнат до победно попадение до края на срещата.

В другата среща от групата Парагвай постигна ценна победа срещу Словакия с 2:0. Парагвайският състав бе по-добрият и заслужено спечели първите си три точки на Мондиал 2010, като увеличи шансовете си за класиране на осминафиналите.

Резултатът откри Енрике Вера, който се разписа в 27-ата минута на стадион "Фрий Стейт” в Блумфонтейн след много добър пас на Лукас Бариос. В 72-ата мин. Вера можеше и да вкара втория си гол в мача, но топката ударът му мина много близо до вратата на Муха.

Вторият гол за парагвайците вкара Кристиян Риверос почти в края на мача - 86-ата минута.

В последния си мач в предварителните групи южноамериканците трябва да победят Нова Зеландия, за да бъдат сигурни за осминафиналите.  Другият излизащ от тази група ще се реши в срещата между Италия и Словакия.

В късния неделен мач Бразилия победи Кот д’Ивоар с 3:1 и по този начин си осигури участие на осминафиналите.  Луиш Фабиано откри резултата в 25-та минута след пас на Кака. В 50-та минута Фабиано отново бе точен, след като премина почти през цялата защита на африканците.  В 62-та минута след пробив на Кака  Елано на празна врата вкара за 3:0.

Седем минути по-късно Дидие Дрогба върна един гол за Кот д’Ивоар.

В края на мача за втори жълт картон беше изгонен звездата на бразилците Кака.

Другите два отбора в групата Португалия и Северна Корея играят в понеделник. В първия си мач португалците завършиха 0:0 срещу  Кот д’Ивоар, а корейците загубиха от Бразилия с 2:1.