Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Китай отменя данък отпреди 2600 г.

10 коментара

През тази година Китай ще отмени напълно данъци, плащани от земеделските производители от 2600 години. Това съобщи в неделя премиерът на страната Вън Цзябао в доклад за работата на правителството на сесия на парламента, цитиран от ИТАР-ТАСС.

Става въпрос за налози, които досега се събирали от селяните за издръжката на местната администрация, образование и други. Общата сума на данъците, внасяни от селяните, годишно досега е около 13 млрд. долара.

Централните власти в Китай взеха това решение, за да се повиши жизненото равнище в селските райони. Нарастващата пропаст между доходите на китайците, живеещи в градовете, и селяните се възприема като най-сериозната заплаха за социалната стабилност. Повече от половината от 1,3 милиарда китайци живеят по селата.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

10 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Поп Ставри
    #10

    Човече, ти си правописа първо оправи, а после другите съди!

  2. Nick
    #9

    Това е като да сравняваш северна с южна Корея.Това е като да сравняваш источна със западна Германия.Сега ти сам си ревизирай изводите за това как демокрацията се е отразила на еднакви по етнос нации.Успех с мисленето

  3. emigrant
    #8

    India v momenta e nai-barzo razvivashtata se ikonomika, koeto ne prechi mnozinstvoto indiici da jiveiat v neveroiatna mizeria.Ako Kitai se razviva barzo, to e zashtoto e mnogo mnogo nazad, i zashtoto e vazpriela kapitalisticheski model v ikonomikata. Kakto i Vietnam. Za razlika ot Severna Korea i Kuba. Kakav politiceski model imat - I do not care. They get what they deserve.

  4. друг тъпак
    #7

    Слава на СССРе

  5. Българан
    #6

    Виетнам?Китай е най - бързо развиващата се икономика в света! Китай мирно сменя лидерите си всеки 5 години и така успява да избегне закостенялостта на "вечните" лидери! Демокрацията не е за всички общества! Демокрацията е само една от формите на управление. Може би работи добре в Европа и САЩ, но в други условия довежда до анархия и разруха!

  6. ххх
    #5

    Тъпо, но "обяснява" на този който има опит от първа ръка... Китайците просто са по-работливи, дисциплинирани и практични от руснаците. А комунизмът и в Китай както и в Русия направи огромни поражения, и не си е отишъл съвсем. За разлика от Съветска Русия обаче Китай не зависеше от колонии, освен това превключи към капитализъм много по-интелигентно. Бедност и проблеми много и въпреки това Китай е в период на подем, а не обратно.

  7. emigrant
    #4

    A ne vidiaha li kitaicite kakvo se sluchi s Chejia, Polsha, Ungaria, Slovakia, Slovenia; i ot druga strana kakvo stava v Severna Koreia, Kuba, Kambodja?

  8. Българан
    #3

    До долния!

  9. Българан
    #2

    свободен Ирак бе мой човек!Там е свобода, можеш да говориш, да стреляш, убиваш, взривяваш, въобще да си правиш каквото си искаш!Иди в демократичните, Грузия, Украйна или пък България!Китайците видяха какво стана с СССР, така че хич не им се иска страната им да се разспадне и да бъде раскъсвана от етнически конфликти! Те разбират че за да бумти икономиката и за да влизат чуждите инвеститори се иска стабилна власт и стабилна политическа система! Същото го искат и западните инвеститори, затова те инвестират там, а не тук или в Украйна и Грузия!

  10. Traveller
    #1

    В Китай видях, че има много хора и много от тях са много бедни. И гледат на чужденците като на плячка. В градовете. А в селата им явно са още по-бедни и пак са много (1.3 милиарда). Все се чудя как отварят икономиката си, а не и границите пред мисълта и докога тази двойнственост ще издържи. И как Западът се прави, че не забелязва тези неща и се изтрепва да им се моли да го вземат за инвеститор с миноритарен дял - държавата винаги си запазва поне 51%. Може ли да имат само икономическа "свобода" без

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.