Левски с "добър" турнирен резултат

4 коментара

Левски успя да постигне "добър" турнирен резултат, завършвайки на равено 1:1 срещу евроанонимника Жилина от Словакия в първия мач като гост за влизане в групите на УЕФА. С гола на чужда терен, отбелязан от Жоазиньо в 63-ата минута, "сините" имат предимство преди реванша след две седмици на "Герена". Срещата бе изключително оспорвана, а домакините поведоха в началото на второто полувреме след измислена дузпа, отсъдена от португалския рефер Пауло Коща.

Въпреки "добрия" турнирен резултат, в името на който вицешампионите излязоха, феновете им едва ли са останали очаровани от показаното на терена, тъй като не видяха победа в единадесети пореден мач от евротурнирите. Макар че Левски доигра мача с човек повече, след като в 75-та минута футболистът на Жилина Йеш бе изгонен за удар с лакът в лицето на Зе Соарес, до победно попадение така и не се стигна.

След загубата на Литекс от английския Астън Вила с 1:3 наставникът на "оранжевите" Станимир Стоилов остана крайно разочарован от играта на своя отбор. "През първото полувреме можеше да поведем с 2:0, но допуснахме елементарно изравняване. След почивката допуснахме още детински грешки, а с такива грешки до никъде не можем да стигнем в УЕФА. Отдавам ги на наивност. Не оправдавам постъпката на Мишо Венков, заради която го изгониха", коментира Стоилов. Футболистът бе изгонен за игра с ръка на голлинията, след което Астън Вила поведе в резултата с 2:1 от дузпа, а "оранжевите" останаха с девет души, след като преди това Камбон видя червения картон.

Така на практика бирмингамци, за които 90 минути и гол записа българският национал Стилян Петров, се класираха за груповата фаза на втория по престиж континентален турнир.

Отборът на Черно Море загуби с 1:2 от Щутгарт в мач от първия кръг за купата на УЕФА. Срещата се игра на националния стадион "Васил Левски" пред 3000 зрители. "Моряците" могат да съжаляват за тази загуба, след като поведоха в резултата, но получиха два нелепи гола през втората част на мача. През първото полувреме варненци стояха по-добре на терена и успяха да поведат в резултата чрез Танко Дяков. Защитникът на "моряците " вкара в 42-ата минута с глава.

През втората част обаче Черно море отстъпи инициативата и Щутгарт успя да обърне резултата. Герой за "швабите" стана Марио Гомес, отчел се с два гола в 67-ата и 82-ата минута.