Левски започна с драматичен обрат евроучастието си

"Сините" обърнаха Спартак Търнава с два гола в последните минути след слаб мач

Столичният гранд Левски започна участието си в третия предварителен кръг на турнира Лига Европа с драматичен обрат срещу словашкия Спартак Търнава, постигнат в последните минути на мача. "Сините" губеха с 0:1, след като Ладислав Томашчек откри резултата в 80-тата минута от дузпа, отсъдена за спорно нарушение на Йордан Милиев на границата на наказателното поле.

В 90-тата минута обаче капитанът Владимир Гаджев изравни резултата с топовен шут от над 25 метра, който се отклони в горната греда, точно до десния стълб на вратата на словаците. В оставащите 2 минути от продължението "сините" рязко промениха безидейната и неефективна тактика да атакуват основно с центрирания по фланговете сгъстената и доста добре подредена защита на Спартак.

Резултатът не закъсня и благодарение на влезлият преди минути Симеон Райков, който пое извеждащо подаване отляво на вратата от Иван Цветков и бързо пусна топката успоредно на гол линията към новия холандски таран на Левски Шюрд Арш, последният отблизо оформи крайния резултат - 2:1. Голът "взриви" над 15 000 фенове, които бяха дошли на стадион "Георги Аспарухов", за да гледат първия мач на любимците си от сезона.

Така след седмица в Търнава Левски трябва да не загуби и със сигурност ще продължи напред в турнира. Това определено няма да е лесно, ако българите не променят някои части от своята игра. Въпреки важния и драматичен успех „сините” играха доста слабо и плахо на моменти, а в голяма част от мача нямаха идея как да организират опасни атаки.

Срещата започна с 1-минутно мълчание заради нелепата смърт на един от феновете на Спартак, който загина напът за София, след като се покатери в движение на покрива на рейса и се удари в надлез, под който автобусът преминал с около 90 км/ч. Заради трагичния случай словаците не подкрепяха отбора си през първата част от мача и бяха образували кръст в сектора за гости.

Гонзо заложи на трима от новите като титуляри, а най-скъпата покупка на тима през лятото Шюрд Арш остана на пейката за сметка на Иван Цветков, който дебютира за "сините". Освен него имаше още двама дебютанти сред 11-те. Това бяха Ларс Рисп и Орлин Старокин, които заедно с Йордан Милиев и Дъстли Мюлдер допълваха карето пред Пламен Илиев, за когото това бе дебют в Лига Европа.

Владимир Гаджев излезе на инжекции и бе на обичайната си позиция със Сержиньо Грийн пред защитата на столичани. Капитанът Христо Йовов игра отдясно крило, а Даниел Младенов отляво, докато Дарко Тасевски бе плеймейкърът на 26-кратните шампиони. Последните трима обаче изобщо не впечатлиха с присъствието си и Левски успя да раздвижи атаките си едва, след като Георги Иванов-Гонзо пусна в игра Арш, Райков и Тодор Христов.