Литекс отпадна от Шампионската лига след загуба от Жилина

11 коментара
Единственият български участник в Шампионската лига шампионът Литекс отпадна от турнира след загуба в третия предварителен кръг като гост от словашкия Жилина с 3:1. Първата среща преди седмица завърши 1:1. Въпреки отпадането от турнира отборът на Гриша Ганчев ще продължи участието си в последния предварителен кръг за влизане в групите на турнира Лига Европа.

В 22-та минута словаците имаха възможност да поведат, но бразилският вратар на Литекс Родриго Галато спаси дузпа на Роберт Йеж. Пет минути след началото на второто полувреме бразилецът Сандриньо отбеляза за Литекс след със шут от 25 метра. В 52-та минута обаче Рилке изравни, а малко след това бе изгонен капитанът на Литекс Ивелин Попов за втори жълт картон. В 70-та минута след грешка на Йеленкович домакините поведоха с гол на Оравец. 14 минути по-късно Сесей оформи крайният резултат 3:1.

В четвъртък от клуба съобщиха, че Ангел Червенков и Литекс се разделят. Тимът ще се води от треньора в клуба Петко Петков. "Разделяме се с Ангел Червенков с най-добри чувства. Благодарни сме му за всичко, което направи като треньор на нашия клуб. То не е малко. Станахме шампиони след 11 години прекъсване. Искрено желаем успех на Червенков за напред. За съжаление има и такива моменти във футбола. Разочаровани сме, че пропуснахме златния шанс да участваме в плейофите на Шамипонската лига", посочват още от клуба.

В четвъртък вечерта ЦСКА гостува в Клифтънвил в Белфаст в турнира Лига Европа, след като си осигури солидна преднина след победата с 3:0 в първия мач. Третият български отбор, който участва в Лига Европа – Левски посреща като домакин в четвъртък шведския Калмар след равенство 1:1 в първия мач.

Във вторник от Лига Европа отпадна Берое, който бе разгромен като гост с 3:0 от Рапид (Виена).