Ливърпул разгроми Юнайтед и се върна в борбата за титлата

13 коментара

Ливърпул разгроми с 4:1 Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд" и намали преднината им в Премиърлийг на само 4 точки. Основна роля в срещата изигра сръбският защитник на "червените дяволи" Неманя Видич, който сгреши на два пъти фатално и остави отбора си с 10 души на терена 15 минути преди края на срещата.

Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка след слабия мач, който направи срещу Интер за Шампионската лига. Сър Алекс Фъргюсън реши да започне с Рууни и Тевез в атака след като аржентинският нападател отбеляза два гола при гостуване на Фулъм, показвайки отлична форма.

Мачът започна обещаващо за Юнайтед след като те поведоха в резултата в 23-тата минута с гол на Кристиано Роналдо от дузпа.

Само пет минути по-късно дойде и първата грешка на Видич. Като последен в защитата той позволи на нападателя на Ливърпул Фернандо Торес да му отнеме топката. За останалият сам срещу вратаря испански национал не бе трудно да изравни.

В самия край на първото полувреме десният бек Патрис Евра събори капитана на мърсисайдци Джерард в наказателното поле, който сам вкара за 2:1 отсъдената дузпа.

През второто полувреме Манчестър Юнайтед подложи на сериозен натиск гостите, но защитата на Ливърпул не показа колебание в действията си. Европейските шампиони така и не успяха да стигнат до чисто голово положение с изключение на Тевез, който изпусна да отбележи от добра позиция в 70-тата минута.

Три минути по-късно Фъргюсън направи тройна смяна и в игра се появиха Гигс, Скоулс и Бербатов. Така Юнайтед заигра с трима нападатели след като Тевез и Рууни бяха оставени на терена. Те обаче нямаха шанс да се докажат след като 76-тата минута Неманя Видич направи втората си голяма грешка. Като последен в защитата той не успя да спре добре топката и тя попадна в краката на Джерард, който оставаше сам срещу Ван дер Саар. Сръбският защитник го събори, за да предотврати нов гол и бе изгонен.

При последвалия пряк свободен удар Фабио Аурелио вкара за 3:1 и с това интригата в мача на практика свърши. Това обаче не бе края на страданията на Юнайтед. В 90-тата минута нова фатална грешка в защита доведе до разгромното 4:1, след като влезлият като резерва Досена докопа топката и прехвърли Ван дер Саар.

Въпреки загубата Юнайтед остават със стабилна преднина от 4 точки в Премиърлийг и мач по-малко от своите конкуренти.