''Лудогорец" отпадна от Шампионската лига

5 коментара

Българският шампион "Лудогорец" загуби втория си мач срещу "Динамо" (Загреб) и така отпадна от Шампионската лига. Във вторник вечерта българският отбор загуби с 2:4 като гост, като тимът от Разград бе наказан с три червени картона.

Преди седмица "Лудогорец" загуби с 1:2 мача си срещу хърватите и в Разград.

Надеждите за българския отбор в Загреб започнаха да се изпаряват още в първите минути на мача. В 12-та минута домакините поведоха с гол на Йосип Дърмич, а в 17-та минута бе изгонен Доминик Янков от "Лудогорец". През второто полувреме съдията изгони още Рик Джонатан и Жан Карничник от тима на гостите.

"Динамо" поведе с 3:0 до 44-та минута. Мислав Орсич реализира дузпа в 27-ата от дузпа, а в края на полувремето добави още един гол след хубав диагонален удар.

Кирил Десподов върна един гол за българите в добавеното време на първата част.

В началото на втората част Десподов вкара отново, за да намали изоставането до 3:2, но тогава дойде втория червен картн, получен от Рик Джонатан

Последва още една дузпа за "Динамо" и трети червен картон. Наказателният удар бе вкаран от Бруно Петкович, който оформи резултата на 4:2.

След отпадането си от най-силния европейски турнир "Лудогорец" ще играе плейоф за влизане в групите на Лига Европасрещу "Жалгирис".