"Лудогорец" с трета поредна победа в Лига Европа

Тимът от Разград победи "Черноморец" (Одеса) като гост с 1:0

7 коментара

"Лудогорец" записа трета поредна победа в груповата фаза на Лига Европа и запази лидерската си позиция в групата. Тимът от Разград победи като гост "Черноморец" (Одеса) с 1:0. Христо Златински реализира единственото попадение в срещата.

Домакините създадоха доста голови положения, но за радост на българите, не успяха да вкарат нито едно от тях.

Възпитаниците на треньора Стойчо Стоев показаха характер и мъжество, което им позволи да се поздравят с победата и да направят решителна крачка за директните елиминации в следващия етап на турнира.

Другата среща в групата между хърватския "Динамо" (Загреб) и холандския ПСВ "Айдховен" завърши 0:0. Така "Лудогорец" продължава да е начело в групата с 9 точки, осигурявайки си аванс от 5 точки пред втория ПСВ "Айдховен". При победа в следващия кръг отборът от Разград ще се класира предсрочно за елиминациите в Лига Европа.

Двубоят

Още с първия съдийски сигнал "Черноморец" (Одеса) наложи преса пред българската врата. Владислав Стоянов обаче стоеше стабилно и не позволи на топката да премине голлинията. В 20-ата минута "Черноморец" създаде най-чистото голово положение, но Антонов не успя да уцели вратата.

Постепенно "Лудогорец" предоля първоначалния шок и в самия край на първата част след силен удар от фаул Христо Златински вкара топката във вратата на гостите.

Отборът от Разград започна силно и през второто полувреме, като в  56-ата минута беше на крачка от второ точно попадение. Жуниор Кишада майсторски се освободи от защитник на Одеса и с левия крак потърси удар в далечния ъгъл, който профуча на сантиметри от страничния стълб.

Следващите десетина минути обаче бяха инфарктни за българския тим. "Черноморец" направи няколко скоростни атаки, но завършващите удари във вратата на Стоянов не бяха точни за радост на българите. С пропуски за украинците се отличиха Диденко и Прийомов.

В 71-ата минута Стоянов направи феноменално спасяване, хвърляйки се в краката на футболист на Одеса, който бе оставен сам на няколко метра от вратата. Минута по-късно последва нов пропуск. Риера се озова очи в очи със Стоянов, но за радост на "орлите" не уцели очертанията на вратата и топката излезе в аут.

В края на срещата Мисиджан можеше да реши всичко в полза на българския шампион, когато Платини го изведе очи в очи с вратаря на домакините, но крилото стреля право в него и той изби топката.

Треньорът Стойчо Стоев: На няколко пъти виждах топката във вратата

Треньорът на "Лудогорец" Стойчо Стоев призна след срещата, че това е бил най-тежкият мач досега в турнира Лига Европа.

"Имаше доста моменти, в които изтръпнахме. На няколко пъти виждах как влиза топката, но за радост не влезе. През второто полувреме разчитахме на контраатаки, при които да вкараме втори гол. Тук вече говорим за морално волеви качества, за характер. Това бе спортна битка. Радващо е, че успяхме. Нямам представа дали това е решителната крачка, но е голяма. Вече създаваме име в Европа и трябва да го защитим в следващия мач", каза Стоев след победата.

Голмайсторът: Имах късмет

Голмайсторът Христо Златински призна, че е имал късмет при отбелязването на единственото точно попадение в срещата.

"Всички се радваме, че победихме. Изиграхме добър тактически мач, действахме като отбор и успяхме. При гола търсех силата в изпълнението и да уцеля вратата, пък каквото стане. След това, разбира се, имах и късмета да отбележа, тъй като вратарят не се намеси добре“, каза Златински след срещата.

"Все още не сме се класирали, тъй като има още мачове и трябва да си довършим работата", допълни той.

Полузащитникът смята, че се е възползвал от шанса си да започне като титуляр във важен мач. Въпреки че често остава на скамейката, Златински призна, че проявява търпение и ще се бори за мястото си в състава.

"Човек трябва да има търпение. Въпреки че не съм получавал много шансове, досега винаги съм се стремял да давам всичко от себе си, когато съм в игра. Днес получих възможност и мисля, че използвах добре шанса си“, каза още Златински.