Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Не подкрепяме влизане на Сърбия в ЕС, ако не се решат проблемите на българската общност

50 коментара
Не подкрепяме влизане на Сърбия в ЕС, ако не се решат проблемите на българската общност

Сърбия не може да стане член на Европейския съюз, ако не реши въпроса с българската общност в Западните покрайнини, заяви в неделя вицепрезидентът Маргарита Попова при посещението си в Босилеград.

Тя се ангажира с ускоряване на процедурата за получаване на българско гражданство, както и с помощ за всички, които искат да кандидатстват във висши учебни заведения у нас, съобщи БНР.

”Сърбия ще стане член на ЕС, обаче без решаване на вашите въпроси няма как да се случи това. Старите преписки, които бяха натрупани назад в годините, до май месец трябва да бъдат приключени. Можем, заедно със Софийския университет, да направим една кампания, която да разясни на хората какво могат, къде могат да го направят”, заяви на срещата си с българската общност Попова.

През февруари България обаче обяви, че подкрепя Сърбия в стремежа ѝ да придобие статут на кандидат-член на Европейския съюз. Появата на Попова в Босилеград е първото официално посещание на президенстката ни институция в там в последните десет години.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

50 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #50

    Малко късно пускам коментара си, но не можах да стигна по-рано до компа. Та, евала на М. Попова, тя ще излезе единственият политик, който ще брани националния ни интерес. Браво, г-жо Попова, не гласувах за теб, но, ако продължаваш така, ще ме спечелиш като гласоподавател!!!

  2. venstar
    #49

    Какво означава "Сърбия да се откаже от великосръбския шовинизъм" както казва Ано 44? Как се проверява на практика има ли го или не? Дали е официална правителствена програма? Ако не, тогава няма ли да ни се смеят по света? Мисля, че на думи, че дори и доста често на практика, сърбите спазват правата на всичките си граждани. (Спомням си клиповете в Youtube с български митинги, "Шуми Марица" и прочие пред очите на сръбските полицаи.) Така че в тази насока няма да имаме особен напредък. Аз мисля, че ако ги накараме да разкрият архивите си до 1955 (Балканските войни, политиката в Македония, двете световни войни) и ние получим достъп до тях, това ще е голям успех.

  3. Анонимен
    #48

    Ей това е приказка на място. Отлично, даже много добре. Така се оправя сърбин у въздуха.

  4. Анонимен
    #47

    Balgarite v Zapanite pokrainini sme bili 130 hiliadi predi 60 godini, sega sarbite sa ni istrili do 20.

  5. Анонимен
    #46

    Инвестицията на Фиат всъшност е реинвестиция-там и преди се произвеждаше фиат по лиценз, сега сърбите го използват за предизборна кампания. В тези "един" милиард влизат натрупаните от 20 г. задължения на работниците и производството на Застава, влиза общата стойност на сградите и всички прилежащи почивни домове и станции на работниците, влизат обещаните инвестиции от сръбското правителство и други подобни. Истината е, че там ще се произвежда същото качество като Заставата, Юго-пунтото и другите смешки. А италианците изнасят капитали, перат пари....

  6. Анонимен
    #45

    NORAD:

    браво на Попова! най после БГ политик с позиция; не е чак толкова важно дали "българите" в зап. покрайнини ще са ни благодарни или не колкото това България да има някакви искания, да ги постави и да си ги защити!! за да послужи да пример и за гордост, а и да земат да се поучат бъдещите политици лека полека!!

    ОСВЕН ТОВА: важно е приемането на Сърбия да бъде тактически протакано известнио време, примерно 2020, за може България да поусвои още пари от Еврофондовете, да си построи магистралите

  7. Анонимен
    #44

    Условието трябва да се зададе много по-стриктно! Преди да стане член на ЕС, Сърбия трябва първо да се откаже от великосръбския шовинизъм! Едва тогава може да се говори за добросъседство...

  8. Анонимен
    #43

    № 34. И още нещо. Прочетете публикуваната тук информация, че Италия е направила инвестиция за 1 милиард в Сърбия. Фиат са построили нов завод там. На има-няма 200 км от членката на Евросъюза България. Вместо г-жа Попова да се зъби на сърбите, да помисли от името на институцията как става така, че италианците предпочитат да вложат милиарда в уж съсипаната от войната Сърбия. Но парите им подминават България като бърз влак.

  9. Анонимен
    #42

    Абе не знам защо се сещам за един екс-министър без портфейл, който каза че Турция не може да се надява на членство в ЕС, докато не изплати задълженията си към българските изселници от 1913 г. Сега той е извън правителството, а то планира строителство на джамия със средства от държавния бюджет. Екс-министърът пък ръкопляска на взетото решение. Впрочем, по-важно е какво казва не вицепрезидентката Попова, а президентът Плевнелиев, а той не е обелил и една дума по този въпрос.

  10. Анонимен
    #41

    34 го е написал много добре, все едно е живял в Югославия и в Сърбия. Най-лошото е, че за съжаление е много прав в своите оценки и че вероятно съвсем скоро всички ще го разберем и усетим. Винаги, когато се оглеждаме назад във времето сме изгубили.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.