Новакът "Любимец" победи и "Ботев" Пд, "Левски" не можа да бие "Берое"

7 коментара
Левски - Берое 0:0

След като би в първия кръг шампиона "Лудогорец", новакът в "А" групата "Любимец" днес победи и другия участник в евротурнирите "Ботев" Пловдив с 2:1 и то като гост.

Така след първите четири кръга на шампионата отборът от града на дините е на трето място във временното класиране с 9 точки. Толкова има и "Лудогорец", но отборът от Разград заема второто място заради по-добрата си голова разлика. Начело е "Литекс" с 10 точки.

В същото време продължава слабото представяне на "Левски", които в неделя се измъчиха срещу "Берое" на собствения си стадион и завършиха 0:0. Така сините са на девета позиция след четвъртия кръг, а ЦСКА е в зоната на изпадащите с 3 точки.

"Ботев" Пд – "Любимец" 1:2

След като през седмицата "Щутгарт" не успя да победи "Ботев" в турнира от Лига Европа и продължи благодарение на гола си на чужд терен, в неделя "канарчетата" бяха попиляни от непретенциозния отбор от Любимец. Мирослав Будинов и Антон Огнянов се превърнаха в герои за тима си, а Тодор Неделев само намали в края н срещата.

През първото полуреме футболистите на "Ботев" - Ромарио Кортзорг, Мариян Огнянов, Георги Сърмов, Тодор Неделев и Валери Домочийски не успяха да нацелят противниковата врата от непосредствена близост.

Вратарят на гостите Радослав Рашков пък изигра страхотен мач, спасявайки невероятни положения.

Второто полувреме отново започна с натиск на "канарчетата", но на метър от гол линията Мариян Огнянов с глава направи по-трудното и прати топката над вратата.

Малко след това "Любимец" отново показа, че е отбор, който не трябва да се подценява. В 48-ата минута Антон Огнянов нацели гредата, а в следващата си атака, подхваната от него по левия фланг доведе до гол на Мирослав Будинов и "Любимец" поведе с 1:0.

Футболистите на "Ботев" се хвърлиха в атака, но отново бяха неточни, като в 60-ата минута Тодор Неделев уцели гредата от няколко метра.

В 75-тата минута Славчо Шоколаров изведе с коляно Антон Огнянов зад защитата на "Ботев" и капитанът на "Любимец" не сбърка за 2:0.

Пловдивчани се хвърлиха в отчаян щурм, последван отново от пропуски на Валери Домовчийски. Едва в 85-ата минута Тодор Неделев успя да намали на 1:2, резултат при който завърши срещата.

"Левски" – "Берое"  0:0

В другия мач игран в неделя "Левски" се измъчи срещу "Берое" и завърши при нулево равенство на "Герена" в София.

Срамът за "сините" беше плен, защото близо час играха с човек повече, след като в 37-та минута беше изгонен Пламен Крумов от гостите при спорна ситуация на игра с ръка.

"Левски" започна мача с натиск от самото начало. В 9-ата минута Родригес беше изведен зад защитата на "Берое", но мощният му изстрел срещна гредата.

След това дойдоха и минутите на гостите. Първо в 18-ата минута Венци Христов изпусна страхотен шанс, а Пламен Илиев изби с мъка над вратата. В следващата атака пък Амир Саюд се озова очи в очи със стража на "сините", но стреля право в тялото му и резултатът се запази.

В 22-та минута левскарите претендираха за дузпа за нарушение срещу Цветан Генков, но реферът си замълча.

Следващата спорна ситуация беше в 37-ата минута. Тогава Пламен Крумов, който имаше вече жълт картон, сякаш игра с ръка при една нормална ситуацияи и реферът го изгони.

През втората част "Левски" отново беше по-активния отбор на терена, но така и не успя да вкара топката в противниковата врата.

Отборът от Стара Загора също имаше своите положения, като първо Давид Каядо удари греда в 72-ата минута, а след това Венци Христов от близка дистанция стреля право във вратаря на сините Пламен Илиев.

След това се изви истинска буря пред вратата на Караджов. "Левски" отчаяно се опитваше да вкара топката във вратата на противника, но юношата на ЦСКА отчая домакините с изявите си.