Пари Сен Жермен и Ювентус се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига

Пари Сен Жермен и Ювентус се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига като отстраниха съответно Валенсия и Селтик.

Пари Сен Жермен и Валенсия завършиха 1:1 в мач-реванш, но парижани продължават напред след като спечелиха първия мач като гости с 1:2.

За испанците се разписа Жонас Гонсалвеш в 55-та минута, но в 66-та Есекиел Лавеци изравни. До края Валенсия атакуваше, но защитата на ПСЖ не допусна грешки.

Италианският шампион победи с 2:0 Селтик в Торино, след като в първия мач победи шотландския отбор с  0:3.

Головете за успеха на "Старата госпожа" отбелязаха Алесандро Матри (24) и Фабио Куалярела (65).

За четвъртфиналите вече се класираха  испанският гранд Реал (Мадрид) и Борусия (Дортмунд).

Останалите четвъртфиналисти предстои да се определят следващата седмица. Барселона ще се опита да заличи аванса от два гола на Милан от първия мач.

Байерн приема в Мюнхен лондонския Арсенал след 3:1 в първия мач. В другите срещи Шалке 04 е домакин на Галатасарай (1:1 в първия мач), а носителят на трофея за 1987 и 2004 година Порто гостува на Малага. В първия мач португалците спечелиха с 1:0.