Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Петролът продължи да спада заради ковид ограниченията в Китай

1 коментар
Петролът продължи да спада заради ковид ограниченията в Китай

Цените на петрола в азиатската търговия днес продължиха да спадат под натиска на опасенията, че новите ковид ограничения в Китай ще намалят допълнително търсенето, предаде Ройтерс.

Търговците изчакваха и данните за инфлацията в САЩ, които ще бъдат обявени по-късно днес, за да преценят накъде ще вървят лихвените проценти в най-голямата световна икономика.

Фючърсите на сорта Брент от Северно море намаляха с 41 цента или 0.4 до 92.24 долара за барел.

Американският лек суров петрол загуби 48 цента, или 0.6 на сто до 85.35 долара за барел.

Цените на двата сорта са спаднали през тази седмица съответно с 6 и 7 на сто.

Последните ограничения в Китай засегнаха 19-милионния промишлен център Гуанчжоу, където милиони бяха задължени да се тестват ежедневно, а цял район беше поставен под строг локдаун.

Ключови думи

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

1 коментар

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. анита хегерланд
    #1

    Трябва да сме наясно, че без петрол съвременната цивилизация не може да оцелее. Опитът на Байдън да инвестира във Венецуела стигна до задънена улица. Венецуела произвежда богат на съставки, но скъп за производство петрол. Тя е с доказани най-големи залежи на петрол, но той се намира в "катранени пясъци" и неговата обработка е изключително скъпа, дори по днешните технологични разбирания. Китай, като най-голямата фабрика на света, е и най-големият вносител на петрол. Смята се, че Китай купува чрез юаните си по-евтин петрол, отколкото САЩ с долара, който продължава да поскъпва. Противопоставянето между Китай и САЩ влияе на цената на петрола сега в най-голяма степен.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.