Пиронкова е на четвъртфинал на Уимбълдън

29 коментара

Българката Цветана Пиронкова продължи победния си ход на откритото първенство на Великобритания и вече е четвъртфиналистка.

В понеделник тя разби и петкратната победителка на Уимбълдън и бивша номер 1 в света, американката Винъс Уилямс с 2:0 сета – 6:2, 6:3 след час и 12 минути игра.

Първия сет Пиронкова спечели за по-малко от половин час. Тя бе затруднена единствено в средата на втория сет, когато Уилямс успя да върне един "пробив" в подаването на българката за 2:3. Веднага след това обаче Пиронкова отново "проби" съперничката си и след последвалата размяна на геймове стигна до победата – 6:3.

23-годишната българка отстранява по-голямата от сестрите Уилямс за втора поредна година на Уимбълдън. Миналата година го направи на четвъртфинал, а сега – един кръг по-рано.

Пиронкова вече победи и миналогодишната финалистка, рускинята Вера Звонарьова.

На четвъртфинала ѝ предстои двубой с чехкинята Петра Квитова, която е поставена под номер 8 в схемата на турнира.

Днес Квитова отстрани с 2:0 (6:0, 6:2) Янина Викмайер от Белгия.

В други мачове от турнира при жените в понеделник Серина Уилямс загуби с 0:2 сета от французойката Марион Бартоли, а водачката в световната ранглиста Каролин Вожняцки от Дания бе победена с 1:2 от Доминика Цибулкова (Словакия).