Пореден провал на Левски в Европа

20 коментара

“Левски” отпадна от турнира за купата на УЕФА след като загуби с 0:1 от тима на “Жилина” (Словакия) на ст. "Георги Аспарухов” в четвъртък. С този провал “сините” записаха шесто поредно поражение на свой терен при европейските срещи. Последните три непреодолими съперника за “Левски” са повече от показателни – Тампере, БАТЕ Борисов, Жилина.

Загубата от словаците дойде след серия непростими пропуски на футболистите в синьо. Първо Георги Иванов – Гонзо пропусна да изведе “Левски” в резултата през първото полувреме след като не успя да уцели празната врата от метър и половина. Същото “геройство” извърши влезлия като резерва през второто полувреме Жеан Карлос, който пропусна да изравни от три метра.

Бразилският полузащитник на “Жилина” Адауто реализира единственото попадение в срещата в 60-тата минута след красив удар от 20-ина метра и подари победата на своите съотборници.

Далеч по-добре се представи отбора на “Черно море”, който бе на крачка от сензационно елиминиране на германския “Щутгарт”. Варненци водеха с 2:0 до 79-тата минута след голове на Юруков в 47-ата минута и на Георги Илиев от пряк свободен удар в 79-ата минута. В 82-рата Хитцълспергер обаче върна едно попадение, а в продължението на мача Марио Гомес донесе равенство за германския тим без да се стига до продължение. С общ резултат 4:3 “Щутгарт” се класира в групите на УЕФА.