Русия направи сензация – 3:1 срещу Холандия

114 коментара

Русия е третият полуфиналист на Евро 2008.

Холандците бяха сочени за фаворити, но в крайна сметка те не защитиха прогнозите.

През второто полувреме, в 56-ата минута, Роман Павлюченко завърши перфектно една комбинация и изведе Русия напред. Това обаче не се оказа всичко. Пет минути преди края Рууд ван Нистелрой от красив плонж с глава изравни и удължи мача с 2 по 15 минути.

Развръзката настъпи в 112-ата минута след центриране на Аршавин завършено с ефектен гол за Русия на Турбински. Същият Аршавин нокаутира „лалетата” в 116-ата минута, довеждайки резултата до 3:1.

Съперник на полуфинала на Русия ще бъде победителят от четвъртия четвъртфинал между Италия и Испания.

Евро 2008 още веднъж потвърди, че във футбола всичко е възможно.

Голмайсторите досега: 4 гола - Давид Вия (Испания), 3 - Лукас Подолски (Германия), Хакан Якин (Швейцария), Роман Павлюченко (Русия) 2 - Уесли Снайдер (Холандия), Робин ван Перси (Холандия), Златан Ибрахимович (Швеция), Aрда Туран (Турция), Нихат Каквечъ (Турция), Семих Сентюрк (Турция), Михаел Балак (Германия), Иван Класнич (Хърватия), Рууд ван Нистелрой (Холандия).