След равенство у дома, "Левски" с надежда за групите на Лигата на конференциите

Левски се радва на постигнатото равенство в София срещу Айнтрахт, сн. БГНЕС

След като постигна равенство 1:1 срещу "Айнтрахт" (Франкфурт) с късен гол в София, "Левски" се надява на нещо по-добро идната седмица в Германия, което да му осигури място в груповата фаза на Лигата на конференциите.

Треньорът на сините Николай Костов определи мача като доста добър след края на двубоя от плейофите и поздрави публиката за невероятната футболна атмосфера без никакви инциденти.

"Не се предадохме и се борихме до последната секунда. Тепърва започват анализите. Започнахме с гол в нашата врата и това изцяло промени психологията на нашите футболисти. Направихме много грешки в средата на терена при взаимодействията. В някакъв момент имаше и паника, не можехме да излезем от пресата на "Айнтрахт", коментира той.

По думите му обаче след първото полувреме тимът е нямало какво да губи и е оказал натиск.

"Това е още едно попадение за нас в последната минута. Може би е минутата на "Левски", а битката беше невероятна. Поздравявам играчите. Вярвам в нашия отбор. Ще изградим някаква стратегия за реванша, за да затрудним домакините. Остава надеждата да се борим за победа и да продължим. Вярвам в моите играчи. Те също чувстват, че могат да се борят срещу клубове като "Айнтрахт". Отстъпваме им по физика, а и скоростта им е друга. При съперника има много добри взаимодействия в прехода между защита и атака", допълни той.

Началото на двубоя малко се забави заради проблеми с комуникационната система на съдиите, гостите постигнаха ранен гол – в шестата минута. Той бе дело на Рандал Коло Муани, който получи добър пас от Марио Гьотце

Голът беше проверен от системата за видео арбитраж заради съмнения за нарушение срещу играч на сините и за евентуална засада, но главният съдия Адам Ладебак отсъди в полза на германците.

Опитите на "Левски" да изравни останаха неуспешни до края на полувремето. Във второто и двата тима пропуснаха добри възможности за промяна на резултата.

Моментът за това дойде в петата минута от допълнителното време, когато влезлият от резервната скамейка Асими Фадига отбеляза красив гол след удар от далечна дистанция в горния ъгъл на вратата на "Айнтрахт" и записа втория гол в мача.