Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Спад в доверието към “Атака”

75 коментара

С 4% е спаднало доверието коалиция “Атака” в рамките на последния месец като от 18% в момента е 14%, а 79% от анкетираните нямат доверие в националистическата партия. Това показват резултатите от оповестено в понеделник национално представително изследване на МБМД. Проучването е направено между 15 и 18 април.

Спад отбелязва и доверието към Волен Сидеров от 29% през юли 2005 г. на 14%. Същевременно недоверието към него е нарастнало до 78%.

Евентуална партия на кмета Бойко Борисов печели най-голямо доверие, спрямо останалите участници в политическия живот, сочат още данните. Доверието, което събира такава формация, е 45%, а недоверието – 41%.

Въпреки благоприятните данни за евентуална партия, столичният кмет губи личен рейтинг, показват данните от иследването. От юми миналата година до април от 75%, подкрепящите го са намалени на 59%, а тези, у които предизвиква недоверие са се увеличили от 21% до 35%.

От парламентарните политически сили все още първа е БСП с 30% доверие и 65% недоверие, коалиция "Атака" с 14% доверие и 79% недоверие и НДСВ - съответно с 13% и 82%.

Съотношението при оставалите парламентарни партии и коалиции показва 10% доверие в СДС и 86% недоверие, ДПС - 8% доверие и 88% недоверие, БНС – 9% и 84% и ДСБ – 5% и 89%.

Проучването на електоралните предпочитания показва, че партия на Бойко Борисов печели най-много привърженици – 22% от запитаните, следвана от БСП с 19% и "Атака" – 7%. По 5% от анкетираните биха гласували за СДС и ДПС.

Ако изборите бяха сега, НДСВ щеше да е на границата за влизане в Народното събрание с 4%, а ДСБ и БНС биха останали извън парламента, тъй като събират съответно 2.8% и 1%. Една четвърт от анкетираните са заявили, че не биха гласували.

Макар президентът Георги Първанов да остава с относително висок рейтинг, доверието в него е спаднало от 79% през юли миналата година до 54% сега, сочат още данните в проучването. Същевременно само 39% от анкетираните са заявили, че изпитват недоверие към него.

При премиера Сергей Станишев тенденцията продължава да е негативна - доверието към него спада от 44% след изборите до 28% в момента, а недоверието нараства до 63% при 47% през юли.

Доверието към Ахемд Доган е 11% при 85% недоверие.

При Иван Костов съотношението доверие-недоверие е 9% към 86%, при Симеон Сакскобургготски е 15% към 78%, при Петър Стоянов съответно 18% към 75%.

Проучването на доверието към институциите показва, че то е най-високо към армията – 56%, следвано от президентската институция – 51% и полицията – 42%.

Доверието към правителството е 24%, а към Народното събрание – 16%. Доверие към съд, прокуратура и следствие имат 19% от запитаните.

На въпрос за работата на сегашното правителство, сравнена с тази на предишното, 29% я определят като по-зле, 18% - като по-добре, а според 41% сегашният кабинет работи като предишния.

От представителите на правителството, най-висок рейтинг има министърът на културата Стефан Данаилов - 51,5%, следван от Меглена Кунева, при която се наблюдава ръст до 41% спрямо 36% през март. Трети е вътрешният министър Румен Петков с 29%.

Повишаване на рейтинга има социалният министър Емилия Масларова - от 26% на 28%, образователният Даниел Вълчев - от 25% на 27% и министърът на политиката при бедствия Емел Етем - от 19% на 22%.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

75 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Петърчо
    #76

    Ти комунист ли си бе другарю? Защо не се репчеше на мадридския далавераджия, дето ремонтира къщичката на Баба Яга в Кюстендил за 90 000лв? Защо не се репчеше на назначението на оня пройдоха зет му за посланник на добра воля? и т.н. Глупаци и тъпаци в БГ дал господ, затова се наредихме на опашката в Европа!

  2. Stenly
    #75

    а сталинист направо. Всеки, който има по различно от теб мнение за Костов си готов да го наречеш "комунист" или "ченге", така както по времето на Сталин квалификацията е била "вредител" или "агент на империалистите".

  3. Eye
    #74

    Каква доблест? Той беше принуден. При това отвън! Като последен отчаян опит за спасение на имиджа на СДС.

  4. Петърчо
    #73

    Този човек имаше доблестта да смени министри. Даже при съвсем малки съмнения. При С2 и Станишев този проблем не съществуваше, така че не ти се повръщаше. Само дето инфлацията се увеличава, но за българите това няма значения

  5. КОСТА
    #72

    Пак се е подложила тъпата ку.. ва(така по ли ви харесва г-да от медиапоол)

  6. Eye
    #71

    Даже не 9 а 10 министри отгърмяха! Подолния цитат е взет от "Демокрация" от онова време:Отиват си от МС тримата вицепремиери Е. Бакърджиев, А. Божков и В. Методиев и досегашните министри Б. Бонев, Г. Ананиев, В. Гоцев, В. Василев, В. Краус, П. Бояджиев и М. Тагарински са предложени за смяна. В преструктурирания кабинет ще има един вицепремиер - Петър Жотев, който ще бъде и министър на икономиката. Евгений Чачев поема регионалното развитие и благоустройството, Димитър Димитров - образованието, д-р

  7. Eye
    #70

    от кабинета на Костов бяха изгонени поради корупция следните министри:Богомил Бонев - министър на вътрешните работиЕвгений Бакърджиев - министър на рег. развитие и благоустройството и вице-премиерВасил Гоцев - министър на правосъдието и европейската интеграция Александър Божков - министър на икономикатаМарио Тагарински - министър на държавната администрацияВеселин Методиев - министър на образованието+ още трима - общо 9 сменени министри!А Надежда Михайлова - Гаражната Лейди незнайно защо остави.

  8. Петър Петров
    #69

    Един добър, много добър премиер за мащабите на Б-ия! На втората година от управлението му годишният прираст бе вече 5%, инфлацията 3%, убеди страните от ЕС да премахнат визовия режим, започна успешни преговори за еврочленство и с НАТО. Имашеи слабости, 3 -ма човека бяха изгонени от кабинета му, приети между другото радушно от ДПС и генералското движение -Й. Цонев, Хр. Бисеров и Б. Бонев. Имаше и слабости, никой не е съвършен, но Западът не му показа нито жълт, нито червен картон!

  9. Петър Петров
    #68

    Какви са тези глупости за евентуалната партия? ГЕРБ не е партия, а сдружение с идеална цел! Б.Б. не е член на ГЕРБ! Излиза, че въпросната анкета е правена сред хора, които не знаят за какво става дума! Или че самите анкетьори нещо заблуждават анкетираните!

  10. Eye
    #67

    В бързината съм го сложил неволно със "с". Виж две изречения по-горе - там си е със "з". А и там да го бях объркал - голяма работа. Нали трябва да има храна и за такива като теб - да има за какво да се заядат. :) Толкова по езиковите бележки. Сега за другото. Има , Петре, има. Доста общо има. Случайно да си чувал за crisis management? А ти продължавай да мечтаеш! Не е трябвало да спираш до детската градина. Тогава вероятно щеше да разбереш да, че противопожарната дейност не е само да позираш с униформа

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.