Станишев заби последен гол за победа над футболния отбор на ЕК

9 коментара

Българският премиер Сергей Станишев вкара последния гол за победата на отбора на австрийското председателство на Евросъюза над съперниците им от Еврокомисията в благотворителен футболен мач, предаде БТА в четвъртък. Приятелската среща между държавните и правителствени ръководители и спортните легенди протече във Виена по инициатива на канцлера Волфганг Шусел.

Самият Шусел водеше отбора на австрийското председателството на ЕС, за който игра българиският министър-председател. Противниците от Еврокомисията бяха оглавявани председателя на ЕК Жозе Мануел Барозу.

Резултатът бе открит още във втората минута от австрийския канцлер, а капитанът на словенския футболен отбор Бранко Облак изравни.

Второто полувреме започна с гол на турския министър-председател Реджеб Тайип Ердоган, който поведе с 2:1 за Председателството. Перуанският президент Алехандро Толедо изравни с 2:2 само няколко минути по-късно. Хърватският министър-председател Иво Санадер бързо изведе пак начело отбора на Председателството. Противниковият играч Оли Рен заби неспасяемо и изравни на 3:3. Две минути по-късно словенският министър-председател Янез Янша пак поведе за Комисията. Петия гол отбеляза отново Бранко Облак. Оли Рен се разписа втори път във вратата на Председателството с вкара шести гол в полза на Комисията. Със 7:3 мачът изглеждаше почти решен, но отборът на Председателството успя две секунди преди края на срещата да изравни със 7:7.

Първата дузпа бе към вратата на Председателството, но Толедо не се разписа. Румънският премиер Търичану също не успя да пробие вратаря. Хърватският премиер и турският му колега обаче не пропуснаха да прострелят мрежата на Еврокомисията. Последният гол вкара Станишев за резултата 10:7 за Председателството.