Цветана Пиронкова oтпадна от турнира в Маями

Най-добрата българска тенесистка Цветана Пиронкова загуби първия си мач на големия турнир в Маями с награден фонд 4. 5 милиона долара. Тя бе победена от испанската тенисистка Лурдес Домингес Лино със 7:5, 3:6, 4:6 след 2 часа и 35 минути игра. Това бе вторият мач между двете тенисистки и първа победа за 49-ата в света испанка срещу Пиронкова.

23-годишната българка продължава да няма две поредни победи в турнир на равнище WTA от началото на годината.

Пиронкова бе догонваща в резултата още в първия сет, но при 5:2 в полза на Домингес Лино, българката спечели 5 поредни гейма, а с това и частта. Във втория сет обаче Пиронкова допусна изоставане от 0:3 и 1:5, преди да загуби частта с 3:6. В решителния трети сет борбата бе много оспорвана, като Цвети дръпна с 3:1 в резултата, но испанката направи серия от 4 поредни гейма и успя да поведе с 5:3. Пиронкова спаси мачбол в деветия и десетия гейм, но в крайна сметка не успя да стигне до равенство 5:5 и претърпя нова разочароваща загуба.

Пиронкова направи 6 аса срещу само 2 на Лурдес Домингес Лино, като двете тенисистки имаха почти еднакъв процент на вкаран първи сервис - 51% за испанката и 50% за Цвети. Полуфиналистката от "Уимбълдън" обаче допусна един пробив повече от съперничката си, като загуби 5 пъти своето подаване, съобщи sportal.bg.