Украинските военни са нанесли удар по завода "ВЗПП-С" във Воронеж — едно от водещите руски предприятия за производство на полупроводникови устройства, интегрални схеми и силови модули. Това съобщава мониторинговият канал Exilenova+. Местни жители публикуват в социалните мрежи множество кадри от последиците на атаката.
Предприятието произвежда електронни компоненти за крилатите ракети Х-101, ракетните комплекси Искандер-К и Калибр, както и за системите за противовъздушна отбрана С-400 и зенитните комплекси Панцир. По-конкретно става дума за транзистори, матрици и диоди, които се използват в бордови изчислителни системи, средства за насочване и радиолокация.
Губернаторът на Воронежка област Александър Гусев по-рано съобщи за ракетна опасност в региона. Руските власти все още не са коментирали официално атаката срещу предприятието. Z-каналът "Радар по цяла Русия | БПЛА" твърди, че ударът вероятно е бил нанесен с ракети Storm Shadow.
Според Exilenova+ работниците в завода вероятно не са били евакуирани навреме. Към момента няма информация за жертви в резултат на атаката.
Ключови думи
Свободата има цена
Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.
Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.
21 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Това е хуманитарна операция, бе. Украинците спасяват животи, блокирайки производството на прословутия им ракетен комплекс "Пuздeц", който отнесе НЛО-то в Kanymнята.
много съм доволен днес от AI-то - поисках му справка колко далече е вОронЭш от Украйна и AI-то услужливо ми подсказа, че "военновъздушната база Воронеж-Малшево се намира само ;-) на 160 км от границата, докато самият град Воронеж отстои чак на 250 км" . . . (((((-:
Слава на Украйна! ;)
"Към момента няма информация за жертви" ?!?!? ... Всеки път, като го видя тва дежурно клише, и искам да попитам: а за оцелели при атаката информация има ли?
Слава на Украйна! Позор за Путлер! Позорзамазнитешарлатанскипедофили! ;)
лишиха полуръста (путч0) от полупроводници (диЭлектрики). . . Сега като припнат из 'мъртвите сибирски полета' едни руски свързочници с макари (катушки) на гърба - да осигурят връзка (связЬ) . . . (((((-:
Пералните свършиха, полупроводниците - тоже... Само руZофилистиците "свършвате" с мисъл за Пу.тьо, но и това ще, хм, свърши! #воронежбъйстробеж
Помните вица нали; Звонит министр иностранных дел Лавров министру обороны Шойгу: -Слушай, Сергей, нам тут надо срочно нанести ответный удар, но так, чтобы НАШИ не пострадали! Куда бить будем - по Лондону, по Нью Йорку, по Парижу?— Ну, если хочешь, что-бы НАШИ не пострадали, давай долбанём по Воронежу, там наших точно нет!!!
'айде догодина и за цели проводници! ,)
цистерната с отлетелия похлупак (и с най-черния пушек - като от атомен взрив) сами си я духнахте, тавариш рЭванолЬ ;-)))