Уругвай срещу Гана на първия четвъртфинал

Уругвай срещу Гана е първият четвъртфинал на Световното първенство по футбол в Република Южна Африка, стана ясно след съботните осминафинални мачове.

В първия Уругвай победи с 2:1 Южна Корея, като и двата гола за Уругвай отбеляза голмайсторът на Аякс Луис Суарес. Той откри резултата още в седмата минута след вратарска грешка.  Диего Форлан  центрира в наказателното поле, вратарят Рьон-Сун Юн се размина с топката и Суарес вкара на празна врата.

Южна Корея започна второто полувреме по-активно и  успя да изравни в 66-та минута. Чун-Йон Лий вкара с глава след центриране от пряк свободен удар.

В следващите минути Уругвай на два пъти имаше възможност отново да поведе, но Суарес изпусна  положенията.  В 80-та минута обаче той се реваншира за пропуските и отбеляза победния гол.  Той получи топката в наказателното поле след центриране от корнер и вкара с невероятен диагонален удар .

Във втория осминафинал Гана надигра САШ също с 2:1, но след две продължения от по 15 минути. Последният останал на първенството африкански състав поведе още в 5-та минута на мача след самостоятелен пробив на Кевин Принс Боатенг, завършил с точен удар.

САЩ успяха да изравнят в 62-та минута, когато Лендън Донован реализира отсъдената за спъване в наказателното поле на Клинт Демпси дузпа.

Гана реши мача в своя полза отново с бърз гол в самото начало на първото продължение, когато третия си гол на първенството отбеляза Асамоа Гиан.