
Великобритания ще похарчи 40 милиона лири стерлинги (52 милиона евро) за повишаване на способностите на системата за противоракетна отбрана на нейните изтребители "Тайфун". Това съобщи в четвъртък министърът на отбраната Майкъл Фалън, след като връчи договор за изпълнение на поръчката на италианската компания "Леонардо".
"Днешното съобщение е явен пример за това как постоянно подобряваме самолетите "Тайфун", за да бъдат и утре също толкова ефективни, колкото и днес", каза Фалън в комюнике.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент