Волейболистите ни отстъпиха пред Русия, ще играят за 7-мо място

3 коментара

В първия си мач в групата за класиране от 5-то до 8-мо място на Световното първенство по волейбол българският национален отбор загуби от Русия с 1:3 (20:25, 24:26, 25:20, 23:25). Така в събота българите ще спорят с Германия за седмото място в турнира след четири победи и четири загуби досега.

Очевидно без нужната мотивация отборът отстъпи без кой знае каква съпротива, като се изключи третия гейм, в който нашите волейболисти показаха познатото си лице.

Дори и при липса на пълна мобилизация българите можеха и да спечелят, ако не бяха пропиляли възможности в края и на втория, и на четвъртия гейм. Във втората част те водеха с 24:22, след което допуснаха три точки на противника, постигнати от сервиз.

Нашите вървяха добре и в четвъртия гейм до 23:23, но след две грешки отново отстъпиха.

Отново най-резултатни бяха Владимир Николов и Матей Казийски с 21 и 20 точки.