Втородивизионен тим изхвърли "Байерн" от купата на Германия

"Холщайн Кил" спечели срещу баварците след изпълнение на дузпи

Втородивизионният "Холщайн Кил" поднесе изненадата във втория кръг за Купата на Германия, след като отстрани гранда "Байерн" Мюнхен.

Срещата приключи при резултат 2:2 в редовното време, а след изпълнението на дузпите домакините спечелиха с 6:5 след пропуск на Марк Рока.

Началото на двубоя не предвещаваше такъв обрат. Баварците поведоха в резултата чрез Серж Гнабри, който беше точен в 14-ата минута.

Фин Бартелс обаче изравни в 37-ата минута след гаф в отбраната на "Байерн". Той излезе сам срещу Мануел Нойер и намери долния ляв ъгъл за 1:1.

Веднага след почивката Лерой Сане върна аванса на шампионите с невероятно изпълнение на пряк свободен удар. Той завъртя топката майсторски над стената с ляв шут и намери горния десен ъгълна вратата.

Малко след това обаче домакините сензационно отново можеха да изравнят, но Мюлинг пропиля златното положение и шутира покрай вратата.

Мюнхенци вече доиграваха мача, когато бяха шокирани от Хауке Вал. Той засече топката и с комбинация от рамо и глава в 95-ата минута прати мача в продължения. В тях не падна нов гол и всичко се реши от дузпите.