Ювентус отново победи Реал Мадрид

Ювентус победи за втори път Реал Мадрид в Шампионската лига. Преди две седмици италианците спечелиха с 2:1 пред собствена публика, а сега се поздравиха и с успех на "Сантяго Бернабеу" с 2:0. Головете отбеляза Алесандро Дел Пиеро. Със спечелените три точки играчите на Клаудио Раниеро се класират за следващата фаза на турнира.

В другия мач от група "Н" Бате Борисов отстъпи с 0:2 на Зенит .

В мач от група "F" на турнира Фиорентина завърши наравно 1:1 срещу Байерн Мюнхен, с което "виолетовите" пропуснаха възможността да се борят за класиране на 1/8-финалите. Италианците ще се борят със Стяуа (Букурещ) за място в Купата на УЕФА. Отборът на Стяуа загуби очаквано гостуването си на френския шампион Лион с 0:2.

Носителят на трофея Манчестър Юнайтед се спаси от поражение срещу шотландския Селтик в края на мача. Едва в 84-ата минута Райън Гигс успя да изравни за 1:1 на "Паркхед". Димитър Бербатов игра за "червените дяволи" през второто полувреме на мача, а в последната минута пропусна сигурен гол. Шотландците откриха резултата в 13-ата минута чрез Сконт Макдоналд.

Олборг и Виляреал завършиха наравно 2:2 в другия мач от групата на Юнайтед.

В група "G" Арсенал и Фенербахче не успяха да излъчат победител и завършиха със скучно нулево равенство. Въпреки само едната спечелена точка лондончани запазват първото си място в групата. В същото време отборът на Порто постигна важна победа над Динамо Киев с 2:1 и излезе на втора позиция.