Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Централните улици на София ще бъдат измити до септември

25 коментара
Централните улици на София ще бъдат измити до септември

До началото на септември ще бъдат измити всички улици в центъра на София. Задължение на собствениците на автомобили е да ги преместят, докато тече хигиенизирането на града, напомниха от Столична община.

 

Миенето на централните столични улици започна в понеделник. Върху всеки автомобил в района, където предстои да се мият улици са поставени информационни листовки. Автомобилите, които не бъдат преместени в указания ден и часове за измиването на улиците, ще бъдат репатрирани принудително.

 

В сряда ще бъдат мити улиците в карето между бул. "Христо Ботев", бул. "Витоша", ул. "Солунска" и ул. "Алабин".

 

На 19 юли е графика за улиците между бул. "Христо Ботев", бул. "Витоша", ул. "Позитано" и ул. "Алабин".

 

На 20 юли ще се мият улиците между ул. "Бенковски", бул. "Дондуков", бул. "Цар Освободител".

 

От 23 до 27 юли ще се чистят улиците в участъка на бул. "Дондуков", бул. "Васил Левски", бул. "Цар Освободител", ул. "Веслец", ул. "Екзарх Йосиф".

 

Районите са разделени на по-малки карета, които ще се мият за един ден.

 

В края на юли и началото на август ще се мият улиците, които са участъка на бул. "Княгиня Мария Луиза", бул. "Сливница", бул. "В. Левски" и ул. "Екзарх Йосиф".

 

От 6 до 10 август ще се чистят улиците в района на бул. "Генерал Скобелев", ул. "Опълченска", бул. "Сливница", бул. "Христо Ботев".

 

От 13 до 17 август ще се мият улиците в карето между ул. "Опълченска", бул. "Сливница", бул. "Христо Ботев" и бул. "Тодор Александров".

 

От 20 до 24 август е ред на района между бул. "Витоша", бул. "Патриарх Евтимий", ул. "Граф Игнатиев" и ул. "Алабин".

 

Между 27 и 31 август ще бъдат измити улиците между ул. "Граф Игнатиев", бул. "В. Левски", бул. "Цар Освободител" и ул. "Г. С. Раковски". Миенето в този район ще продължи и в началото на септември.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

25 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #25

    миене и чистене на улици стават без предупреждение-това е нещо,което се прави ежедневно в другите страни.....и това планиране е безполезно-докато свършат,пак ще е кочина по улиците,защото никой не пази чистота....

  2. Анонимен
    #24

    Верно с оригинала

    Може би затова мечтаната ми първа или втора детска професия
    беше да мия софийски улици - Чиста работа.

    Другата първа или втора мечтана професия
    беше да карам конска каруца - Весела, управленска, в контакт с природата.

    Третата... както и да е.

    Привет!

    Анонимен 17:23 | 17.07.2012

    Привет, № 7! Ако си имал предвид 139-то училище "Захарий Икономович Круша", значи сме съседи и съученици. Здравей! Вярно е, че тогава бул. "Арсеналски" беше малка, но дълга павирана уличка, наричаща

  3. Анонимен
    #23

    До 10 ноември 1989 г. София се е поддържала с организацията, създадена преди 9 септември 1944 г. от инж. Иван Иванов. Не този от Швеция, а кмет на София със същото име и един от най-добрите хидроинженери в Европа. Когато след 9 септември го пратили в затвора като враг на народа, им потрябвал специалист по язовири, за да направят язовир "Искър", понеже София имала нужда от повече вода и вече имало идея за този язовир. Пратили в Москва делегация да искат такъв специалист, който да помогне, и там им

  4. emma
    #22

    Това съобщение е срамно!В кой век живеем,в кой съюз членуваме?Фандъкова..не знам какво да ти кажа/без уважение/....да си идеш в Белчин баня,или да се гръмнеш?

  5. Анонимен
    #21

    До 20. Защото всичко до 10 ноември 1989 г. беше както е организирано след 9 септември 1944 г., а то пък беше наследената организация на поддържане на града от преди войната. След 10 ноември 1989 г. обаче дойдоха напълно неграмотни хора, но много алчни и престъпни, които започнаха само да крадат. Като резултат старата организация е разрушена, сегашните чиновници не могат да мислят и вече никой дори не помни кое как е било, че поне да го възстанови. Шах и мат в два хода. Да живеят лауреатите на Българската национална лумпениада "Бойко Борисов и ГЕРБ"! :-)))))))))))))))))))

  6. Анонимен
    #20

    Аз съм роден 1975 г. През 80-те години живеехме на т. нар. оборотно жилище в Дружба 1, тъй като ни бяха взели къщата вГео Милев, за да направят поредния блок на нейно място. Помня, че дори в Дружба 1 улиците се миеха РЕДОВНО, в това число се почистваха шахтите от падналите в тях боклуци. Помня, че го правеха с едни много дълги лопати, събираха извадените боклуците на купчинки по тротоара, а после идваше друг камион, които събираше купчинките.

  7. 65
    #19

    Боко, вече постигна 1/100 от направеното по времето на тато и може заслужено да се гордееш. Поне с миенето. Айде сега взимай Се заедно с олигарсите Си, министрите Си, депутатите Си, кметовете Си, областните Си, а защо не и избирателите Си, и бегом към канализацията! За президента Ти още не съм единодушен със себе си. /по Тони Филипов д-р/.

  8. Анонимен
    #18

    Привет, № 7! Ако си имал предвид 139-то училище "Захарий Икономович Круша", значи сме съседи и съученици. Здравей! Вярно е, че тогава бул. "Арсеналски" беше малка, но дълга павирана уличка, наричаща се "Владо Георгиев". И наистина миеха всичко с цистерни. Почти всяка нощ. А преди, когато живеех на "Неофит Рилски" миеха с варкучите с макарите. Като във филма "Любимец 13". Сега напредъкът наистина е неописуем.

  9. Анонимен
    #17

    11 до 14.

    Абе така е, в края на 1950-те все още се миеха с макари и маркучи, но от средата на 1960-те вече се миеха с цистерни. Мисля, че ЗИЛ, същите каквито имаше и бензиновози и нафтовози чак до 10 ноември 1989 г., само че за вода.

    Вярно е и че София беше доста по-малка, да речем наполовина, 600-700 хиляди да е била. Но всяка нощ чувах как цистерната се задава от канала, откъм бул. Толбухин, мие Раковски и по нея заминава към пл. Славейков. Ако човек се прибираше от купон през 1970-те, можеше

  10. Анонимен
    #16

    А пък аз ще се изкъпя до октомври. Обещавам.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.