Амбициите на "Лудогорец" се сринаха още във втория предварителен кръг на ШЛ

"Лудогорец" отпадна във втория квалификационен кръг на Шампионската лига (ШЛ), след като претърпя поражение при гостуването си на унгарския МОЛ Види с 0:1 в сряда.

Така амбициите на разградския клуб за силно представяне в груповата фаза на най-силния европейски клубен турнир се сринаха безславно и ще трябва да се пренасочат към евентуално продължаване напред в Лига Европа.

След слаба игра и безлично нулевото равенство преди седмица в Разград, в сряда шампионът на България отново не бе на нивото на собствените си очаквания и допусна минимална загуба с 0:1. Голът за унгарците отбеляза Анел Хаджич в 45-ата минута.

През цялото второ полувреме "Лудогорец" игра с човек по-малко, след като Върджил Мисиджан бе изгонен за втори жълт картон още в 40-тата минута от австрийския съдия Мануел Шуетенгрубер.

Така клубът на Кирил Домусчиев отправя поглед към втория европейски турнир, в който очаква за съперник победителя от двойката Зрински и Ла Валета. Първият мач в Босна и Херцеговина завърши при резултат 1:1.

България има още два представителя в Лига Европа, които играят реваншите си от втория предварителен кръг в четвъртък. ЦСКА-София гостува на австрийския "Адмира" Вакер след комфортна победа в първия мач с 3:0. "Славия" пък приема хърватския "Хайдук" Сплит, като в първия мач "белите" отстъпиха с минималното 0:1.