Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Американска аутсорсинг компания влага още 10 млн. евро у нас

6 коментара
Американска аутсорсинг компания влага още 10 млн. евро у нас

Американската аутсорсинг компания "Съдърланд Глобал Сървисиз" планира да инвестира още 10 млн. евро у нас през следващата година, както и да разкрие 3000 нови работни места в идните три години. Това съобщи Министерството на икономиката след срещата на икономическия министър Божидар Лукарски и заместника му Любен Петров с ръководството на компанията.

"Съдърланд" е глобална аутсорсинг компания с регистрация в САЩ и основна база в индийския град Бангалор. Тя откри през 2008 г. кол център в София, обслужващ европейския пазар на водещи световни компании. През 2013-2014 г. заработиха още два нови центъра за аутсорсинг на бизнес процеси - в София и Бургас. В за "Съдърланд" у нас работят 1100 човека, само година по-рано те са били двойно по-малко. Дружеството в България също така вдигна значително приходите си през 2014 г. и те достигнаха 34.7 млн. лв. спрямо 20 млн. лв. спрямо година по-рано.

"Съдърланд" разглежда България като център за обслужване на европейските ѝ клиенти и предвижда сериозни бъдещи инвестиции у нас през следващите години. Компанията проучва нови локации за бъдещата си дейност у нас и търси възможности за сътрудничество с български висши учебни заведения. Целта ѝ е създаването на Центрове за върхови постижения в университетите, за да може да се обучат и подготвят квалифицирани кадри в областта на високотехнологичните бизнес-процеси.

Зам.-министър Любен Петров е представил пред ръководството на компанията възможностите на "София Тех парк" като център за иновации и нови технологии, където може да бъдат реализирани съвместни проекти.

Възможни области за бъдеща дейност на аутсорсинг компанията са още дуалното обучение, работа с ръководствата на общините, както и възможностите, които дават оперативните програми, посочи зам.-министър Петров.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

6 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Филка Русофилка
    #6

    Средни рейтинги на софтуеристите в Топ-20: България 33649, Хонг Конг 21802, Великобритания 20752, Германия 20078, Дания 20065, Норвегия 19661, Холандия 18664, Швейцария 18277, Швеция 18126, САЩ 18101, Франция 17807, Австралия 16964 ... В Топ-20 няма никой от "третата световна сила" КРИБС (Китай, Русия, Индия, Бразилия, ЮАР). Само големи Уста, ама по акъл май хич ги няма! :)

  2. Филка Русофилка
    #5

    Малко инфо за шизофреници с русофилска народопсихология. Stack Overflow: „Най-талантливите програмисти на света не са в Калифорния, а в България”. Световният портал за програмисти Stack Overflow с 3,5 млн. потребители публикува т. м. класация по държави на Топ-програмистите в света с рейтинг над 5000 точки – изключително ниво на постижения - 14898 души. Българските Топ-програмисти са абсолютен лидер по рейтинг. В Топ-20 след България са Хонг Конг, ОК, Германия, Норвегия, Холандия, Швейцария, Швеция, САЩ, Франция… Русия я няма.:)

  3. Калико Джо
    #4

    Ковачев е прав в едно - ако ти не си директно свързан с клиентите си а чакаш някой от Индия да се свърже с тях а после да те наеме и да ти плати, много няма да прокопсаш. Та въпроса е защо една страна член на ЕС и с толкова добри специалисти чака индийци да и осигурят клиенти в Европа.

  4. Васил Митов
    #3

    До Кирил Ковачев. Много уважавам твоите коментарии, но тук явно не си добре информиран. Индия има огромен потенциал от софтуерни специалисти. Само град Бангалор произвежда толкова софтуерни специалисти, колкото целите Съединени Щати. Покрай програмирането се са развили също и посредничеството при пласирането на програмисти, както и организирането на аутсорсинг, което не е проста работа. Тази фирма е организатор на аутсорсинг, а не разрабочик на софтуер. Така че всъщност дестинация на нейния бизнес не е България, а по-скоро Западна Европа. Изборът на България за тяхно седалище означава, че те преценяват, че в България има високо квалифицирани кадри и сравнително ниски заплати.

  5. Коментарът е изтрит в 21:19 на 25 май 2018 от автора.
    #2
  6. Kiril Kovatchev
    #1

    Супер, ставаме евтина дестинация за индийски бизнес. Не че имам нещо против индийците и техните български роднини, но е добре да си даваме сметка колко струваме и чак тогава да се тупаме в гърдите - Булгар, Булгар!

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.