Арсенал срещу Байерн Мюнхен и Ман Сити срещу Реал Мадрид в 1/4 финалите на Шампионската лига

Педро Пинтер представя отборите в купите за жребия, сн. GettyImages

Жребият за четвъртфиналите на Шампионската лига прати английския Арсенал срещу германския Байерн Мюнхен, а другият британски тим в тази фаза на турнира Манчестър Сити, който е и миналогодишният победител, ще играе срещу испанския гранд и 14-кратен победител Реал Мадрид.

Така би могло да се получи изключително зрелищен полуфинал между два тима от Острова.

Първите мачове се провеждат на 9-10 април, а реваншите на 16-17 април.

И Сити, и Арсенал играят първите си мачове на 9 април, като топчиите са у дома срещу Байерн, а отборът на Пеп Гуардиола е на Бернабеу.

Реваншите са на 17 април, като двата отбора от Висшата лига се изправят един срещу друг на полуфиналите, ако спечелят съответните си мачове.

В другите срещи петкратният победител Барселона ще играе срещу френския шампион Пари Сен Жермен, докато Атлетико Мадрид, който е четвърти в Ла Лига, приема германския противник Борусия Дортмунд.

Жребият за следващата фаза на Шампионската лига

Жребият за следващата фаза на Шампионската лига, сн. GettyImages

Полуфиналите ще се проведат на 30 април и 1 май, а реваншите седмица по-късно на 7-8 май.

Стадион Уембли ще бъде домакин на тазгодишния финал в събота, 1 юни.

Арсенал достига четвъртфиналите за първи път от 2010 г., след като във вторник победи Порто в напрегната дузпа на Емирейтс.

Хари Кейн премина в шампиона на Бундеслигата от Тотнъм миналото лято и 30-годишният нападател отбеляза 30 гола в 25 мача в лигата този сезон.

На Байерн няма да бъде позволено да има свои фенове на Емирейтс, след като бяха запалени и хвърлени фойерверки по терена по време на последния им мач от осминафиналите срещу Лацио по-рано този месец.

Ман Сити се класира за седмо поредно участие с последните осмина в поредната фаза на турнира с комфортна победа с общ резултат 6-2 над датския носител на титлата Копенхаген.

В петък бе изтеглен и жребият за четвъртфиналите на Легана на конференциите, който прати гръцкия ПАОК на капитана на националния отбор на България по футбол Кирил Десподов срещу белгийския Брюж.

жребий четвъртфинали лига на конференциите на Европа

Изтеглени бяха и срещите между останалите осем в Лигата на конференциите на Европа, сн. GettyImages

Първият мач ще бъде на белгийска земя, а гръцкият тим ще бъде домакин на реванша. На полуфиналите победителят от тази двойка ще срещне победителя от двубоите между чешкия Виктория Пилзен и италианския Фиорентина, който игра финал в турнира през миналия сезон.

В другия поток попадна фаворитът в надпреварата Астън Вила. Английският тим ще има за съперник на четвъртфиналите френския Рен.

Като най-непредвидим в четвъртфиналите пък се очертава балканският сблъсък между гръцкия Олимпиакос и турския Фенербахче.

Четвъртфиналите ще се играят на 11 и 18 апри, полуфиналите са на 2 и 9 май, а финалът е на стадиона на АЕК в Атина на 29 май.