Базел взе точка на Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд"

Байерн победи Манчестър Сити с 2:0

Изненадата във втория кръг мачове от групавата фаза на Шампионската лига на Европа по футбол поднесе швейцарският шампион Базел, който извоюва равенство 3:3 на "Олд Трафорд" срещу Манчестър Юнайтед, след като до 90-та минута водеше с 3:2.

След първото полувреме швейцарците изоставаха с два гола, отбелязани от Дани Уелбек, след като самите те пропуснаха поне три чисти голови положения.

След почивката обаче Фабиан Фрай и на два пъти ветеранът Александър Фрай вкараха три гола за гостите. В самия край на редовното време Ашли Йънг спаси "червените дяволи" с гол с глава след центриране на Нани.

Отборът от Манчестър игра без няколко от титулярите си защита и нападение основно заради контузии (Рууни, Ернандес, Клевърли, Видич и др.). Димитър Бербатов влезе като резерва в последните десетина минути. Секунди преди края той се пребори за топка в наказателното поле, като я свали с глава на свой съотборник, след което я получи отново, но почти от аутлинията не успя да отбележи.

Юнайтед има две точки от първите два мача. Начело са Базел и Бенфика с по 4 точки. Португалците победиха с 1:0 в Букурещ румънския шампион Оцелул.

В дербито на група "А" във вторник вечер Байерн надигра убедително Манчестър Сити в Мюнхен с 2:0 с два гола на Марио Гомес. За Байерн отново най-добър на терена бе французинът Франк Рибери.

Мачът ще се запомни повече със скандалите в отбора на гостите. Най-напред босненецът Един Джеко реагира остро при смяната си с Найджъл де Йонг. След това пък Карлос Тевес отказа да загрява и да влезе в игра, което накара треньора Роберто Манчини, да заяви, че аржентинецът повече никога няма да играе за отбора.

В същата група Наполи спечели с 2:0 над испанския Виляреал. Начело в групата е Байерн с пълен актив от 6 точки, следван от Наполи с 4, Манчестър сити с 1 и Виляреал без спечелена точка.

В група "В" италианският Интер победи с 3:2 ЦСКА в Москва, а турският Трабзонспор и френският Лил завършиха наравно 1:1. Турците са начело с 4 точки, пред Интер -3, Лил – 2 и ЦСКА – 1 точка.

В група "D" Реал (Мадрид) победи с 3:0 Аякс с голове на Кристиано Роналдо, Кака и Карим Бензема, въпреки че холандският тим даде сериозен отпор и пропусна куп възможности за гол.

В другия мач от групата като домакин Олимпик (Лион) победи с 2:0 Динамо (Загреб).

Реал има 6 точки, следван от Лион – 4, Аякс – 1 и Динамо без точка.

В сряда ще се изиграят мачовете от останалите 4 групи: Валенсия-Челси, Байер (Леверкузен)-Генк, Марсилия-Борусия (Дортмунд), Арсенал-Олимпиакос, Зенит-Порто, Шахтьор-Апоел, Милан-Пилзен и Бате (Борисов)-Барселона.